Життя за містом: фахівці розповіли, чим село може привабити черкащан

05 листопада 2016, 11:20

652285

Високі комунальні послуги та уподобання містян жити за містом іноді змушують задуматися про переїзд у приватний сектор. І якщо будинок у Черкасах по кишені далеко не всім, то вибір може впасти на житло у передмісті. На які варіанти життя у заміських умовах, але все ж неподалік обласного центру можна розраховувати черкасцям, інформує vikka.ua

Фахівці ринку нерухомості констатують: нині черкащани нечасто переїжджають із міста в село, хоча ще років п’ять тому це було звичним явищем.

"Наразі такі випадки поодинокі. Зазвичай переїжджають, коли хтось уже має історію із селом і знає, що там робити. Здебільшого це родини з дітьми, які, проживаючи в одно- чи двокімнатній квартирі, бажають розширити площу проживання", – зазначає директор черкаського агентства нерухомості Олена Лузан.

Для таких цілей підійдуть більш віддалені від міста села. А от Червона Слобода, Руська Поляна, Геронимівка чи Свидівок будуть дорожчими через наближеність до Черкас, гарну транспортну розв’язку та налагоджену інфраструктуру.

"Якщо родина хоче покращити свої житлові умови, переїхавши з невеликої квартири, то в такому разі треба обирати села, що розташовані подалі від Черкас. Там можна знайти хороші варіанти вартістю від 20 до 30 тисяч доларів", – розповідає Олена Лузан.

У зв’язку з подорожанням газу змінили покупці будинків і своє ставлення до пічного опалення.

"Якщо раніше печі викидали і ними ніхто не цікавився, то зараз навпаки про них часто запитують. Ціна на газ внесла свої корективи, тож люди прагнуть економити. У мене був випадок, коли, навіть купуючи будинок у місті, клієнти цікавилися, чи пічка діюча, бо вона була заклеєна шпалерами", – пригадує черкаський ріелтор Костянтин Кубарський.

Він зазначає: плюсів у переїзді з квартири в приватний будинок чимало. Це і певна автономність, і наявність земельної ділянки, де можна вести господарство та навіть розпочати бізнес.

"У селі можна розбудовуватися, як тобі заманеться. До того ж зараз немає вимог щодо обов’язкової реєстрації добудов. Тобто можна купити маленьку хатинку і розбудувати великий будинок", – зауважує Костянтин Кубарський.

Переоформити купівлю житла наразі теж не проблема, аби були в наявності усі необхідні документи.

"Нотаріус може оформити документи і за півтори години. Єдине, що труднощі можуть виникнути на етапі підготовки пакету документів. Особливо це стосується віддалених сіл чи клієнтів похилого віку, які свого часу не приділяли належну увагу оформленню права власності чи права на землю", – додає Олена Лузан.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору