Життя мешканців архітектурної пам’ятки на Черкащині перетворилося на комунальний жах

14 березня 2016, 09:58

На Корсунщині вісім родин мешкають у 300-річній архітектурній пам'ятці на території історико-культурного заповідника. Квартири, які їм навіть не належать, опалюють дровами, воду беруть із річки, а зручності мають за сто метрів від дому та ділять їх із туристами, інформує ТСН.

Будинок має півметрові стіни, чотириметрову стелю і обдувається вітром. Щоб помитися, помешкання треба прогріти. Люди гріють помешкання дровами та вугіллям. Комунальні люди не платять, адже усе забезпечують самі.

Найдовше в будинку мешкає бабуся. Вона отримала квартиру як тимчасову 43 роки тому. Приватизації житло не підлягає. Іншого держава не дає. Адміністрація заповідника готова забрати будинок на свій баланс, однак він досі у власності міської влади, хоч і стоїть на землі, належній історико-культурному комплексу.

– Нам сусідство не досить зручне. Це будинок житловий, люди там живуть і роблять все те, що люди роблять на своїй території. Нашим туристам це не завжди зручно дивитися. Там можна було б зробити невеличкий готель", – каже директор заповідника Парасковія Степенькіна.

Міський голова пояснює, що всі питання впираються в статус споруди як архітектурної пам'ятки. Всі дії з нею мають узгоджуватися на найвищому рівні. Відселити людей своїми силами місто неспроможне.

– Це мільярдні, мільйонні затрати. Ми не можемо купити їм всім житло, – твердить мер Корсуні Олександр Гайдай. Але обіцяє докласти зусиль, щоб зрештою вирішити проблему.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору