Жителям Чорнобаївщини презентували 7 моделей об’єднання територіальних громад

04 червня 2015, 22:11

20150603_090653

Про вигоди та недоліки добровільного об'єднання тергромад дискутують на Черкащині. Усі райони, що на лівому березі Дніпра, вже об’їздив очільник області. Юрій Ткаченко взяв участь у тематичних зустрічах. Разом із сільськими головами, підприємцями та іншими представниками громадськості обговорювали прийдешню реформу.

Цього разу зустріч відбулася на Чорнобаївщині. Тут уже змоделювали сім громад-об’єднавців. Це із 29 сільських рад і однієї селищної. Ці моделі присутнім презентував голова тамтешньої РДА.

– Реформа територіальних громад – це не просто укрупнення та ліквідація сільських рад, – каже Сергій Джоболда. – Це – нові повноваження, нові можливості, але водночас нова відповідальність. Об’єднавшись, громади отримують додатковий фінансовий ресурс. Приміром, це 60% податку на доходи фізичних осіб. А для нас це майже 33 млн грн. Також держава спрямовуватиме об’єднаним тергромадам кошти на розвиток інфраструктури, згідно з їхніми планами соціально-економічного розвитку. Натомість на утриманні владного апарату район економитиме щороку майже півтора мільйона гривень.

20150603_101138

Цьогоріч громади міст, сіл і селищ області отримають близько 300 млн грн плати за землю, 160 млн грн єдиного податку та 60 млн грн акцизу. І майже половину своїх доходів витратять на утримання апарату місцевих рад, зауважує голова Черкаської ОДА. Водночас у їхній роботі лише від початку року перевіряльники знайшли порушень на мільйони гривень.

– Невже не краще, щоби громади ці кошти спрямовували на свої потреби, – наголошує Юрій Ткаченко. – Приміром, на ремонт доріг, на покращення медичного обслуговування тощо. Коштами мають розпоряджатися ті, хто їх заробляє. Тому до цієї реформи треба поставитися виважено, проаналізувавши все. Я дав відповідні доручення, щоб у всіх районах відбувалася масштабна роз’яснювальна кампанія. До цієї роботи запропонував долучитися депутатам як районних рад, так і обласної.

Присутні на зустрічі переважно за об’єднання. Щоправда, є в людей претензії  до самих моделей об’єднання.

 

– Ми в Ірклієві нормально ставимося до об’єднання, – розповідає голова сільської ради Надія Бокова. – Бо вже маємо щось подібне на практиці. Приміром, село Скородистик приєднане до нашої сільради. Цю реформу треба впроваджувати. Зараз справді час. Може, після обговорення, моделей буде не 7, як зараз, а вдвічі більше. Це ж якраз наше право – вирішувати, як нам далі жити. Усе добровільно, але відсиджуватися та віднікуватися не варто.

Очільник району обіцяє за найближчі півмісяця побувати в кожному його населеному пункті та зустрітися з активом. Їм пояснюватиме, що таке об’єднання територіальних громад. Робочі поїздки до районів продовжить і голова Черкаської ОДА. Тепер по Правобережжю області.

20150603_130353

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору