Заради хасидів із середмістя Умані прибрали безхатченків

30 вересня 2016, 20:53
Фото: kp.ua

Фото: kp.ua

Міська влада Умані напередодні Рош-га-Шана порадувала своїх жителів новим асфальтом й чистими сміттєвими бачками. Навіть встигли місцевих безхатченків прибрати з центру міста, пише «Комсомольська правда в Україні»

- Їх стало набагато менше, - розповідає місцевий житель Роман Свінціцкий. – У середмісті все чистенько, вулиці підметені. Кожну годину вивозять сміття із урн, чергують комунальники. У моєму будинку на першому поверсі навіть пусті пляшки прибрали, які лежали ще з весни.

- У цьому році в місті очікують понад 40 тис. паломників – хасидів, - повідомила офіцер Уманського відділення ГУ НП Олеся Усенко. – Прибувають вони з 27 по 30 вересня. На свято, яке відбудеться в ніч з 3 на 4 жовтня, громадську безпеку забезпечуватимуть 450 поліцейських. Поки що у місті все спокійно. Правопорушень немає, нікого не затримували.

Як розповів уманчанин Микола Лупиніс, хасиди, що прибули на святкування, заселяються переважно по вул. Пушкіна, де є окремий квартал для єврейських паломників. На території кварталу близько десятка готелів, які належать єврейськийм бізнесменам. Ці готелі сезонні і відчиняються лише на період паломництва, яке триває до двох тижнів.

- Хасиди в супермаркетах практично нічого не купують. Їм спеціально готують кошерну їжу в наметовому містечу, - каже Микола. – Харчуються вони у своїй їдальні. А наші, переважно студенти, там підробляють як офіціанти. Їжу готують самі ж паломники. На території кварталу є кіоски, де хасиди продають мацу.

- У цілому, приїзд хасидів для місцевих бізнесменів – це радість, - продовжує розповідати він. – Ті, хто здає своє житло в найм паломникам, заробляють добре. Декотрі отримують грошей стільки, що можуть жити на отримані кошти цілий рік. У мене є такі знайомі - по 30-35 років, котрі ніде не працюють, а кожен рік заробляють на хасидах.

За його словами, зараз винайняти житло в Умані практично неможливо, квартири зайняті, готелі переповнені. Українцям його не здають, оскільки з паломників можна взяти грошей в рази більше.

- За квартиру хасиди платять від 350 до 500 доларів за ліжко-місце на строк від 7 до 10 діб. А є такі хазяї, які по 150 доларів в день беруть з людини за ліжко-місце, - розповідає представник Міжнародного фонду ім. Рабі Нахмана Сагі Браверман.

У магазинах ціни в цілому не піднялись, проте на ринках їх завищено у рази.

- Учора бачив, як нашому продавали банани по 35 грн. за кілограм, а хасиду по 45, - ділиться враженнями місцевий мешканець Микола. – У місцевому супермаркеті ціна на звичайний сідр з 15 піднялась до 50 гривень.

Хоча при цьому хасиди й не цураються інших алкогольних напоїв. За словами місцевих мешканців, паломники купують і горілку, і пиво.

Вгору