Замість підручників – зброя: в Черкасах відкрили експозицію, присвячену вчителям, які воюють на Сході

20 вересня 2016, 21:29
Фото: Про все

Фото: Про все

Експозицію, присвячену вчителям-учасникам АТО, відкрили сьогодні у Черкаському інституті післядипломної освіти педагогічних працівників. Тут зібрані особисті речі бійців, фотокартки з місця подій, документи та  нагороди  - усе те, що мовчазно свідчить, як замість вчити дітей розумному та світлому, вчителі змушені брати до рук зброю.

Всього, за словами ректора інституту Наталії Чепурної, участь у бойових діях на Сході взяло 33 педагогічних працівника області. З них семеро і зараз перебувають на передовій у лавах ЗСУ та Нацгвардії. Троє так і не повернулися додому, загинувши під час виконання бойових завдань.

Фото: Про все

Фото: Про все

Як зазначила Наталія Чепурна, відкриття цієї зали стало можливим завдяки великому проекту учнів з «Ліги старшокласників», які прискіпливо збирали інформацію про вчителів – учасників АТО, писали вірші. Завдяки цій роботі вдалося опублікувати збірник «Шикувалися воїни світла» та відкрити експозицію.

- Ми назвали цю експозицію «Залою воїнів світла», тому що завдяки вам, вашій мужності і відданості ми не знаємо жаху війни, маємо можливість жити мирно, - звернулась до присутніх учителів-ветеранів АТО ректор інституту.

Фото: Про все

Фото: Про все

Особливим щемом у серцях присутніх відгукнулися вірші, присвячені вчителям-воїнам, які виконали самі авторки.

Фото: Про все

Фото: Про все

Зворушило гостей і привітання маленьких кадетів гімназії № 9 Черкас, які виконали пісню «Воїни світла».

Зі словами вдячності до бійців звернувся директор Департаменту освіти і науки Черкаської ОДА Валерій Данилевський, який вказав, що вчителі власним прикладом показали патріотизм і вірність своєму народу. Він наголосив, що це особливо показово, адже вчителі згідно із законодавством не підлягають мобілізації.

ВАлерій Данилевський також повідомив, що зусиллями школярів області було підготовлено листи та малюнки зі зверненнями до бійців, які самі військові вважають оберегами.

Фото: Про все

Фото: Про все

- На фронті своє помешкання ми обклеювали дитячими малюнками та листами. Так сталося, що нам треба було це приміщення залишити. Згодом ми повернулися до нього. І тільки уявіть – всі дворові будівлі на подвір’ї та навколишні будинки були зруйновані обстрілами – а цей будинок із малюнками стояв неушкоджений. Після цього ми не сумніваємося, що дитячі послання мають захисні властивості, - поділився спогадами член координаційної ради учасників АТО, голова батьківського комітету ЗОШ № 20 Олександр Кутній.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору