Замість екоінспекції створять нову природоохоронну службу

31 травня 2017, 22:14

Держекоінспекцію ліквідують і замість 28 обласних управлінь ДЕІ утворять 10 підрозділів нової природоохоронної служби. Про це повідомив заступник начальника Держекоінспекції в Черкаській області Олександр Позняков, пише "УНН-Центр".

- На адресу територіального органу Державної екологічної інспекції у Черкаській області офіційна інформація щодо проведення ліквідації від центрального органу Держекоінспекції України поки не надходила. 1 червня 2017 року в Держекоінспекції України заплановано нараду, можливо, після її проведення стануть відомі більш детальні подробиці подальшого реформування Держекоінспекції. Наразі нам відомо, що Міністерством екології та природних ресурсів розроблено концепцію реформування екологічної інспекції в новий природоохоронний орган, яка розміщується на сайтах Мінприроди та Держекоінспекції України. Сьогодні ця концепція після виступу міністра Остапа Семерака також затверджена на засіданні Уряду, − розповів Олександр Позняков.

За словами еколога, планується створення нової системи, яка працюватиме на моніторинг та упередження екологічних загроз і катастроф. Це має бути єдиний інтегрований орган екологічного моніторингу та нагляду − Державна природоохоронна служба України. Зокрема, планується створення 10 міжрегіональних територіальних підрозділів служби замість 28 існуючих обласних управлінь ДЕІ.

- Нові територіальні підрозділи формуватимуться за принципом еколого-ресурсних та еколого-техногенних округів, що дасть можливість отримати цілісну картину про стан навколишнього природного середовища на певних територіях. Також вона повинна надавати об’єктивну інформацію про стан довкілля. На жаль, сьогодні в Україні ніхто не може отримати он-лайн інформацію про поточний стан атмосферного повітря, води та ґрунту, − сказав Олександр Позняков.

Наступний крок − об'єднання розкиданих споріднених природоохоронних функцій між ДЕІ, Держгеонадрами, Держлісагентством та Держрибагентством, завдання яких дублюються.

Вгору