За тиждень вуличний травматизм у Черкасах зріс утричі, – чому ні чиновники, ні бізнесмени не можуть очистити тротуари від льоду

29 січня 2018, 09:53

За тиждень вуличний травматизм у Черкасах зріс утричі. Вкладають містян у лікарняні ліжка слизькі дороги та тротуари. КП «ЧЕЛУАШ», яке займається прибиранням, звітує, що робить усе можливе, як і управління інспектування, що стежить за тим, аби свою прилеглу територію прибирали підприємці, інформує "Громадське ТБ:Черкаси".

«Що по Шевченка, що по Пушкіна – на зупинках неймовірна слизота. Дружина Інна просто на рівному місці травмувалася. Падала на копчик, але встигла підставити руки. Із правою рукою тепер проблеми – наклали гіпс. Це щонайменше 21 день доведеться відсиджуватися вдома», – розповідає Борис Юхно та попереджає про небезпеку на зупинці «Університетська». Він вже неодноразово ставав свідком падіння містян на тому місці.

Якщо зазвичай травмуються люди старшого віку, то цього тижня жертвами слизьких тротуарів стали містяни усіх вікових категорій – говорить старша сестра травматологічного пункту Третьої міської лікарні Ольга Ключка.

«До 80 осіб приймаємо щодня. Це утричі більше, ніж зазвичай. Якщо рахувати із вихідних, то буде вже більше півтисячі травмованих. У більшості пацієнтів забої, вивихи та переломи. Більш серйозні травми доводиться оперувати», – зазначає Ольга Ключка.

У теорії забезпечувати нормальний рух пішоходів і транспорту має зимове прибирання. Воно передбачає підмітання та зсув снігу, усунення слизькості, прибирання снігу та сніжно-льодяних утворень до твердого покриття, тобто асфальту чи плитки.

Наразі за зимове утримання доріг у Черкасах відповідає комунальне підприємство «ЧЕЛУАШ». Оскільки підрядників залучити не вдалося, місто має обходитися потужностями цього підприємства, а їх недостатньо.

За словами очільника підприємства Олексія Мельника, тільки для прибирання доріг потрібно утричі більше техніки – близько 50 замість наявних 17 машин. Схожа картина і з тротуарами та зупинками. Для їхньої очистки потрібно 10 спеціалізованих тракторів, наразі ж їх тільки два і один міні-навантажувач. Робочих рук теж катастрофічно бракує.

«Під час снігопаду навіть охоронці на допомогу виходили, прибирали і тротуари, і зупинки. Все, що могло робити підприємство, воно робило. Ми задіяли максимум техніки підприємства. Взяти на підмогу додаткову техніку ми не могли, бо не маємо механізму оплати таких послуг», – пояснює Олексій Мельник.

Проте за очищення тротуарів відповідає не тільки ЧЕЛУАШ. Свою прилеглу територію мають тримати в належному стані магазини, кав’ярні, банки, салони краси та інші суб´єкти господарювання та підприємницької діяльності.

«Магазини, заклади харчування та інші підприємці мають прибирати свою прилеглу територію до парканчика чи до бордюра. За правилами благоустрою, півтора метри має бути пішохідна доріжка, очищена від снігу, оббита від льоду або хоча б посипана реагентами. Ми постійно пояснюємо це, зокрема і по ситуації з бурульками, щоб підприємці натягнули огороджувальні стрічки. Жодного інспектора немає в офісі зараз – усі в місті. Сьогодні зранку зібрав нараду. Кажу: є незадоволення жителів міста, бо хоч тротуари і посипані, але лід не зчистили. Зараз інспектори займаються цим питанням. Там, де посипано, вони зобов’язують підприємців відбивати лід до асфальтного покриття. Ми працюємо», – зазначає начальник управління інспектування міськради Віталій Косяк.

Із 18 по 26 січня інспектори управління склали 12 протоколів та виписали 170 приписів за несвоєчасне очищення прилеглої території від снігу та її обробку протиожеледними засобами.

«Самі порушники не відмовляються від прибирання. Кажуть: ми не були до того готові, у нас немає інструментів і засобів для того, щоб це зробити. Ми приходимо і спілкуємося із працівниками. Вони це питання не вирішують. Приїжджає власник, і ми вже говоримо з ним. До прикладу, склали сьогодні припис, завтра інспектор іде і перевіряє, чи виконана робота. Якщо ні, складає протокол. Уже протоколи подаватимуться на розгляд Адміністративної комісії для подальшого визначення розміру штрафних санкцій», – пояснює чиновник.

Віталік Косяк переконує: його управління працює на повну потужність, а інспектори перевантажені, бо займаються ще й незакритими люками та невивезеним сміттям.

«Працівників управління недостатньо для того, щоб у повному обсязі охопити територію Черкас. Зараз працює 11 інспекторів і один на лікарняному. На останньому засіданні сесії міськради я просив посилити управління принаймні на три особи, однак секретар міськради зняв проект рішення з голосування», – додає очільник управління інспектування міськради.

Як зменшити ризик травм в ожеледицю. Поради рятувальників:

  • Будьте напоготові. Ходіть не поспішаючи, ноги злегка розслабте в колінах, а ступайте на всю підошву. Руки не повинні бути зайняті сумками.
  • Не тримайте руки в кишенях – це збільшує можливість не тільки падіння, але й отримання більш важких травм, особливо переломів.
  • У разі падіння згрупуйтеся, напружте м’язи, а доторкнувшись до землі, обов’язково перекотіться.
  • Обходьте металеві кришки люків. Як правило, вони покриті льодом.
  • Не прогулюйтеся біля краю проїжджої частини дороги. Це небезпечно завжди, а на слизьких дорогах особливо.
  • Не перебігайте проїжджу частину дороги під час снігопаду та в ожеледицю, коли значно збільшується гальмівний шлях машини.
  • Небезпечні прогулянки в ожеледицю у нетверезому стані. Переконання, що п’яний завжди падає вдало, – хибне.
  • У період танення льоду та снігу дуже небезпечними є бурульки. Тому тримайтеся подалі від будинків – ближче до середини тротуару.

Якщо ви все ж травмувалися, зверніться до травмпункту Третьої міської лікарні: м. Черкаси, вулиця Самійла Кішки (колишня Рози Люксембург), 210; тел.: 64 – 74 – 80.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору