За порушення виборчого законодавства винні особи будуть притягнені до відповідальності

20 травня 2014, 10:46

25 травня 2014 року відбудуться позачергові вибори Президента України.

З метою забезпечення неухильного додержання вимог законів під час підготовки та проведення виборів, своєчасного і ефективного реагування на факти порушень законодавства, конституційних прав громадян у прокуратурі області утворено робочу групу, яка буде здійснювати моніторинг подій під час виборчого процесу.

З огляду на це, прокуратура області застерігає, що винні в порушенні виборчого законодавства можуть бути притягненні до кримінальної, адміністративної або іншої відповідальності.

Так, за перешкоджання здійсненню виборчого права або права брати участь у роботі виборчої комісії, фальсифікацію виборчих документів чи підсумків голосування, надання неправдивих відомостей до органів Державного реєстру виборців чи їх фальсифікації, голосування виборцем більше ніж один раз, незаконне знищення виборчої документації, порушення таємниці голосування та порядку фінансування виборчої кампанії винні особи понесуть кримінальну відповідальність. Покарання за такі злочини може становити від двох до десяти років позбавлення волі.

Визначено і коло суб’єктів, які уповноважені складати протоколи про адміністративної правопорушення за порушення виборчого законодавства. До них відносяться посадові особи органів внутрішніх справ, Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, її представники в області, голова, заступник голови, секретар, інші члени виборчої комісії, а також кандидати, уповноважені особи та офіційні спостерігачі.

Справи про вказані адміністративні правопорушення, розглядають судді районних, районних у місті, міських чи міськрайонних судів.

Довідково: участь органів прокуратури у розгляді скарг про порушення виборчого законодавства регламентовано частиною 5 статті 96 Закону «Про вибори Президента України». Згідно з Законом, якщо виборча комісія при розгляді скарги визнає необхідним проведення перевірки зазначених у скарзі конкретних обставин правоохоронними органами, вони перевіряють ці обставини та вживають відповідних заходів щодо припинення порушення законодавства.

Скаргу виборця або іншого суб’єкта про порушення виборчого законодавства виборча комісія може направити до органів прокуратури, з урахуванням їх компетенції, на підставі прийнятого комісією рішення, у якому вказано виявлені ознаки злочину чи іншого правопорушення.

У ході виборчого процесу органи прокуратури діють на принципах законності та об’єктивності.

За інформацією прес-служби прокуратури Черкаської області 

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору