За останні півроку 60 нововиявлених ВІЛ-інфікованих стали на облік за допомогою проекту RESPECT

31 березня 2016, 06:33

forvil

Рівень страху інфікуватися ВІЛ на робочому місці у черкаських лікарів знизився на 10% (з 31% до 22%), рівень стигми по відношенню до пацієнтів з ВІЛ знизився на 9%, а от рівень знань про ВІЛ/СНІД зріс із 54% до 81%. Такі результати роботи на Черкащині проекту USAID RESPECT «Толерантність в медицині – уміння жити разом: зменшення стигми та визнання поваги до людей, що живуть з ВІЛ та представників груп найвищого ризику в медичних закладах м. Черкаси та Черкаській області». Їх обговорили під час робочої зустрічі головних лікарів та медичних координаторів пілотних закладів охорони здоров’я.

Проект RESPECT передбачає спеціальні тренінги для медиків обласних медзакладів регіону. Перед та після занять проводиться анкетування, яке й показало такі хороші результати.

- На цьому етапі уже впроваджено розроблену проектом гендерно-чутливу політику, дружню до людей, які живуть з ВІЛ, та тих, хто належить до так званих груп найвищого ризику. Мета її – підвищення якості обслуговування цих категорій пацієнтів, а також сприяти укріпленню толерантного ставлення до них на базі медичних закладів. Разом із тим, ми формуємо в наших клієнтів навички самостійних дій задля захисту своїх прав у випадку стигми та дискримінації з боку медичного персоналу, – розповідає Голова правління Черкаського обласного відділення ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» Олена Стрижак.

Нині уже проведено 20 тренінгів для 500 медичних працівників. Тренери ставлять перед собою основне завдання – змінити ставлення медичних працівників до людей, які живуть з ВІЛ, та представників груп найвищого ризику.

Паралельно ведеться робота з потенційними ВІЛ-інфікованими: їх спонукають пройти тестування та, у разі позитивного результату, стати на облік у відповідні центри. Тільки за шість місяців роботи проекту 60 клієнтів нововиявлених ВІЛ-позитивних клієнтів поставлені на облік до центру СНІДу або кабінету інфекційних захворювань, що дало змогу не «загубити» клієнта, вчасно поставити його на лікування та тим самим знизити темпи поширення ВІЛ-інфекції.

Крім того, більше 200 людей, які живуть з ВІЛ, та представників груп найвищого ризику вже скористалися комплексом послуг проекту зі зменшення самостигматизації. Це індивідуальна та групова робота соціальних працівників, психолога та юриста, майстер-класи та арт-терапевтична робота, що дало змогу значно покращити внутрішній психо-емоційний стан клієнтів, вони стали відкритими, більш впевненими у собі, готові відстоювати власні права, і особливо, на якісну медичну допомогу.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору