За чотири години у Черкасах випала півмісячна норма опадів

15 червня 2018, 14:45

Вчора та сьогодні вночі активні атмосферні фронти зумовили на Черкащині тривалі грози у супроводі інтенсивних зливових дощів, а в Черкасах та Смілі і штормовим вітром. Так, в Звенигородці та Золотоноші випало 37 та 50 мм дощу відповідно, що становить 50-70% місячної норми, повідомляє начальник Черкаського обласного центру з гідрометеорології Віталій Постригань.

У Черкасах за менш як 4 години випало 32 мм дощу, що відповідає півмісячній нормі опадів та є небезпечним явищем погоди. При цьому гідропост у с.Сокирно зафіксував аж 55 мм дощу або 73 % місячної норми та є стихійним гідрометявищем а решті території – 3-20 мм або 4-15% місячної норми. Лише у Чигирині дощу і гроз не було.

Такі рясні дощі знизили показник пожежної небезпеки у Звенигородському, Смілянському, Золотоніському та Черкаському, Канівському районах знизився до 1 класу. На решті території клас горимості залишається на рівні 5 класу.

Черкащина й надалі залишатиметься в зоні впливу атмосферних фронтів. Тому сьогодні-завтра чекаємо короткочасні дощі, місцями сильні, при грозах штормовий вітер, місцями можливий град. Денні температурні максимуми сягатимуть до +29°, вночі +16..18°.
З неділі атмосфера почне заспокоюватися, спека посилиться.

Вгору