З виборів намагаються зняти діючого мера Шполи

12 квітня 2017, 23:03

Кандидата на посаду міського голови Шполянської об’єднаної територіальної громади,  діючого  мера Шполи  Сергія  Кравченка можуть зняти з участі у виборах до тергромади,  які відбудуться 30 квітня 2017 року.  Все  – через позов до суду кандидата в депутати  до Шполянської ОТГ Валентина Лук’яненка від партії БПП. Сам Кравченко вважає це черговим витком спрямованої проти нього кампанії.

Сьогодні у Черкаському окружному адміністративному суді відбулося перше судове засідання за позовом кандидата в депутати до Шполянської ОТГ від БПП Валентина Лук’яненка. Останній звернувся до суду із заявою про те, що Шполянська міська ТВК зареєструвала Сергія Кравченка із порушенням законодавства. Водночас, сама комісія перевірила та прийняла документи у Кравченка, відповідно ст. 40, 41, 42, 43, 46, 93 Закону України «Про місцеві вибори»  про що є постанова завірена головою комісії.  Лук’яненко вимагає від виборчої комісії  скасувати рішення про реєстрацію Сергія Кравченка, як кандидата на міського голову Шполи. Хоча сам він балотується у багатомандатному виборчому окрузі.

Валентин Лук’яненко до суду не з’явився, був лише його представник.

Під час засідання колегія суддів заслухала сторони процесу, а також одного свідка – члена виборчої комісії, який зауважив, що навіть не знав, що існує такий позов. Голова комісії - Тетяна Ляшенко (від "Батьківщини"), за словами свідка, навіть не повідомила про це. Більш того, вона, не поставивши комісію до відома, виїхала у Черкаси на судове засідання, не зважаючи на те, що сьогодні останній день затвердження тексту виборчого бюлетеня. Крім того, голова комісії, за словами свідка, без погодження комісії визнала судовий позов як такий, чим перевищила свої повноваження.

Сам Сергій Кравченко дізнався про позов від секретаря суду вже у день проведення засідання, але встиг прибути до зали засідань.

Щодо судового позову через помилки в документах, то діючий мер вважає, що це – спрямована проти нього провокація.

- До ТВК мої документи були подані в повному обсязі, завчасно і відповідно до вимог чинного виборчого законодавства. Дійсно, при подачі ще 3 квітня у документах виявилися незначні помилки, та ми швидко їх виправили, при чому  у термін, передбачений законодавством. Тобто вже 5 квітня із документами усе було гаразд, - розповідає своє бачення ситуації Сергій Кравченко. - Однак, вже 6 квітня під час засідання комісії оригіналу документа просто не виявилось. Так само із виборчої комісії пропала заява від партії «Справедливість».

Загалом, за словами Сергія Кравченка, нині проти нього, як лідера виборчих перегонів, розгорнуто цілеспрямовану брудну кампанію.

Як приклад, наводить появу у нього «двійників» - в останній день реєстрації  кандидатів міська територіальна виборча комісія прийняла до розгляду п’ять заяв від осіб із прізвищем Кравченко. Серед них були двоє (від Радикальної партії та Опозиційного блоку), які взагалі виявилися жителями Кіровоградської області. Тоді подання усіх «двійників» були відхилені через неналежне оформлення документів.

Сергій Кравченко також говорить про те, що проти нього організовано і справжню інформаційну війну.

- Я очікував, що проти мене буде найбільше «атак» від опонентів. Тому той бруд, що на мене почали виливати у ЗМІ, мене не здивував, - зазначає Сергій Кравченко. – Та я навіть не уявляв, до яких ще методів можуть дійти конкуренти, аби «прибрати» мене з дороги.

Вгору