З черкаських вулиць знесли понад 50 самовільних тимчасових споруд

06 лютого 2014, 18:54

Торгівельний кіоск, що розташовувався по бульв. Шевченка (біля магазину «Фреш»), став п’ятдесятою демонтованою за останні півроку незаконною тимчасовою спорудою у м. Черкаси.

Про це повідомляє прес-служба виконкому Черкаської міської ради.

– Стан тієї споруди був настільки аварійним, що коли кран зачепив його за гачок, аби підняти та завантажити на транспортний засіб, то кіоск просто розпався. В буквальному розумінні цього слова. І це не дивно, адже простояв він там близько 30 років. Це при тому, що тимчасова споруда згідно з існуючими нормами має бути раз на 5 років замінена на нову, а кожного року має бути проведений капітальний ремонт, – пояснив заступник директора департаменту-начальник управління інспектування департаменту архітектури, містобудування та інспектування Олександр Давиденко.

Він також зауважив, що демонтаж самовільно встановлених тимчасових споруд (до яких належать різноманітні кіоски, торгівельні павільйони, гаражі) здійснюється відповідно до рішення виконавчого комітету Черкаської міської ради, а у деяких випадках навіть по рішенню суду.

Зокрема, безпосередньо цим питанням опікується робоча група з впорядкування території, підготовки та проведення демонтажу тимчасових споруд, створена при виконавчому комітеті Черкаської міської ради.

Олександр Давиденко розповів, що за останні пів року в Черкасах було здійснено інвентаризацію усіх існуючих тимчасових споруд.

– Перевірка виявила 288 незаконних тимчасових об’єктів, які підлягають знесенню. На сьогодні лишилось близько 230 таких споруд. Частину – власники прибрали самостійно, а решту довелося демонтувати примусово, – зауважив Олександр Григорович.

За його словами, чимало підприємців в оперативному режимі пішли оформлювати дозвільні документи. Адже розуміють, що на цей раз – все серйозно, а не так, як було раніше, коли на їх діяльність перевіряючі просто закривали очі.

– Але все ж є й такі, які не збираються нічого робити, аби узаконити свої споруди. В боротьбі з такими ми залучатимемо органи правосуддя, – наголосив Олександр Григорович.

Кожному підприємцю, який є власником незаконної тимчасової споруди, інспекторами управління інспектування вручені відповідні приписи про адміністративне порушення з вимогою у двотижневий термін виконати роботи з його усунення.

Серед варіантів вирішення: оформлення дозвільних документів на розміщення тимчасової споруди на законних підставах або її самостійний демонтаж.

У разі, якщо цього не буде зроблено, – здійснюватиметься примусовий демонтаж таких кіосків та відправлення їх на так званий «штрафманданчик». Звідти ж власник зможе забрати свій об’єкт лише після сплати штрафу та покриття усіх витрат на роботи з демонтажу, перевезення та зберігання тимчасової споруди.

Нагадаємо, дозволи на розміщення (а тепер – паспорти прив’язки) тимчасових споруд видаються підприємцям на максимальний термін до 5 років. Оформити їх можна безкоштовно, подавши необхідний пакет документів у Центр надання адміністративних послуг.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору