Ями до двох метрів глибиною: на Смілянщині негода знищила дорогу (відео)

24 липня 2018, 15:32

Ями до двох метрів глибиною: на Смілянщині негода знищила дорогу (відео)

У селі Сунки Смілянського району негода вщент зруйнувала дорогу по вулиці Софії Русової. Про це на своїй сторінці у "Facebook" повідомив Сергій Тимофієв.

- Наслідки суботньої зливи у Сунках: дорога по вулиці Софії Русової стала непрохідною і нагадує смугу перешкод. У деяких місцях – ями до двох метрів глибиною. Городи підтоплені. Жителі відрізані від лікарні, магазину, базару, – зазначив Сергій Тимофієв.

Ями до двох метрів глибиною: на Смілянщині негода знищила дорогу (відео)

За його словами, селяни, які виживали завдяки реалізації сільськогосподарської сировини, виливають молоко свиням, бо про поїздку на ринок годі й думати.

- Уже 23 липня, а від ДСНС та районної влади – жодної реакції, – обурюється Сергій Тимофієв.

Чоловік зазначив, що треба звертатися до народного депутата, аби залучити державних службовців і нагадав, що заробітну плату вони отримують за добробут Смілянського району, а це не тільки перерізання стрічки при заміні вікон у школах.

Вже наступного дня до села навідалася знімальна група "5 каналу" та деякі представники Смілянської РДА, які застали наслідки негоди в селі.

На городі по коліно води та багнюки, помідори плавають, а картоплю накрило шаром землі. Жителька села Сунки Аліна Рудешко бідкається, що залишилася без урожаю.

- Глибина була – картоплі було тільки верх видно, все позамулювало, - каже пані Аліна.

Без урожаю залишилося все село. Потоки води руйнували на своєму шляху городину, а каміння з дороги занесло до приватних дворів. Після дощу наприкінці минулого тижня вода текла по селу з полів через ліс поверх стічної труби та каналів.

Місцева жителька Ніна Ротенко розповідає, що вода стояла навіть на подвір’ї.

- І у погрібі була, і в сараї була. На городі то попримулювало буряки. Зараз сидимо у хаті й чекаємо доки підсохне, - розповіла пані Ніна.

Збитки від великої води не лише на городах, у Сунках плавали автівки, худоба, птиці та навіть вулики. Місцевий бджоляр Едуард Репешко розповів, що під час потопу бджоли на його пасіці теж рятувались, як могли.

- Бджоли сиділи поверх вуликів кублами, бо залетіти у вулик неможливо було, - повідомив пасічник.

Півтораметрові канави вимила дощова вода за кілька годин. І тепер єдина дорога до села Сунки перетворилася на купу каміння та багнюки. Без хліба та води місцеві жителі сиділи чотири дні, чекали доки підсохне багнюка на дорозі, щоб хоч якось пішки дійти до крамниці. Тепер кілометри дороги, яка вкрилася канавами та вирвами, забирає 40 хвилин. Автівкою тут і досі не проїдеш.

Місцевий житель Сергій Тимофіїв розповідає, що розмита дорога знищена вщент.

- Цю дорогу ми заміряли. Найглибша вирва там близько двох метрів 43 сантиметри. Для того, щоб цю яму засипати треба близько 15 вантажівок грунту, - пояснив він.

На відновлення доріг знадобиться не менше мільйона гривень. Їх сільська влада проситиме у підприємців та райдержадміністрації. Чиновники кажуть, що причина лиха не лише у зливі, а й у відсутності водовідних каналів на полях.

- Поля "дамбувалися" останній раз лише в 90-х роках, це була державна програма. Зараз воно нікому не потрібно. Зараз треба ці поля "дамбувати", насипати землю й зробити відвід води, - каже сільський голова Сунок Володимир Дорошенко.

Районні чиновники кажуть, що зараз під загрозою підтоплення близько 10 сіл. Дренажна система не діє вже зо двва десятки років, а побудувати нову немає коштів.

- Зберемо товаровиробників, зберемо спеціалістів та будемо вирішувати дані питання. Щоб товаровиробники звернули на це увагу та все таки зробили водовідвідні канали та насипи, - повідомив начальник відділу агропромислового комплексу Смілянської РДА Степан Косенко.

Щоб викопати дренажні рови, чиновники дають землевласникам кілька тижнів, а знайти гроші на відбудову дороги обіцяють знайти за кілька днів.

Наразі небайдужі громадяни збирають в Facebook-групі "Пробудження з Анжелою Темчура" кошти  на відновлення дороги в селі.

Отримати коментар від чиновників Смілянської РДА нашому виданню не вдалося.

Тая сказав:

Їхали сунками в напрямку сміла нечаївка,проїхали без всяких проблем,дорога як дорога

Вгору