Як черкаський ринок праці переживає “темні часи”

12 квітня 2015, 12:10

yak-cherkaskyy-rynok-praci-perezhyvae-temni-chasy.12

У кризовий період експерти ринку праці радять не "розкидатися" пропозиціями і триматися навіть за ту роботу, яку ви не дуже любите. Не "холостякуйте" занадто довго, адже інтерес роботодавців до ваших професійних умінь у такій ситуації швидко знизиться, пише in.ck.ua.

Період 2014-2015 років виявився найскладнішим для ринку праці країни загалом та Черкас зокрема. Підприємства та організації припиняють свою діяльність, багато людей втрачає роботу. За результатами опитування Міжнародного кадрового порталу "HeadHunter Україна", цьогоріч третина роботодавців планує скоротити працівників. Багато підприємців вдаються до оптимізації штату та перерозподілу обов'язків між рештою співробітників. Спостерігається тенденція і до укрупнення вакансій: замість звільнених працівників набирають нових, здатних виконати більше функціональних обов'язків.

Станом на 1 березня 2015 року кількість офіційно зареєстрованих безробітних у Черкаському міському центрі зайнятості становила  5326 людей. Це на 1500 осіб більше, ніж минулоріч. Конкуренція на ринку праці між фахівцями невпинно зростає. За даними спеціалістів, на одне робоче місце у Черкасах претендує більше шести осіб.

Часто без роботи залишаються молоді люди до 35 років. Станом на початок березня їхня кількість становила 2508 осіб, це більше половини від усієї кількості зареєстрованих безробітних у Черкасах. Щоправда, і у складні часи є професії, які користуються стабільним попитом.

"Найбільш популярними є ІТ-працівники. Оптимізація людських, матеріальних, енергетичних ресурсів залишається актуальною в усі часи. На мою думку, попит на працівників цієї сфери зростатиме й надалі. Не залишаться без уваги роботодавців і спеціалісти з продажів. Крім того, стаж таких працівників ролі вже не гратиме.

Користуються попитом також спеціалісти фінансово-економічного спрямування. І мова йде не про звичайних бухгалтерів і фінансистів… Зараз потрібні люди, які можуть працювати з новими технологіями, пропонувати способи оптимізації, показувати максимальний результат навіть в такий складний період.

Наше місто й область традиційно потребує працівників агросектору. Щоправда, сьогодні це не просто люди з дипломом агронома, а спеціалісти, які можуть працювати відповідно до нових кліматичних умов, із сучасним обладнанням та мінімальним бюджетом підприємства.

Безробітним у цей кризовий час раджу брати до уваги усі варіанти. Зараз, на мою думку, потрібно просто шукати (!) робоче місце. Якщо ви знайшли роботу, яка вам не подобається, але вас все ж взяли, не поспішайте звільнятися. Це вже великий успіх, що вам довірилися. Краще постарайтеся максимально розкритися на цьому робочому місці", - розповідає директор консалтингового агентства Ірина Кіркіна.

Одним зі способів виходу з кризової ситуації на ринку праці є перекваліфікація та здобуття нових знань і навичок, затребуваних роботодавцями. Щоправда, ґрунтовне опанування нової спеціальності потребує чимало часу і зусиль. Тому  здебільшого черкасці стають різноробочими, готовими працювати будь-де, аби хоч якось заробити гроші.

Станом на 1 березня Центр зайнятості допоміг влаштуватися 381 безробітному черкасцю. А профорієнтаційними послугами скористалося більше 5,7 тисяч громадян, 81%  із них – безробітні.

"Станом на 1 березня можемо запропонувати черкасцям 362 вакансії. Найбільше роботодавці потребують торговельних представників, бухгалтерів, водіїв. Дещо менша кількість пропозицій для продавців-консультантів, верстатників-електромонтерів з ремонту та обслуговування електроустаткування, швачок, слюсарів-ремонтників...

У середньому допомога по безоробіттю станом на 1 березня цього року становила 1269,89 гривень, - повідомила директор Черкаського міського центру зайнятості Оксана Щербак.

Спеціалісти ринку праці у цей кризовий період радять працівникам, які залишилися без роботи, перебувати в активному пошуку. Якщо людина занадто довго “холостякує”, інтерес роботодавців до неї швидко згасне.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору