Як черкащанам вийти з похмілля після новорічно-різдвяних свят (поради лікаря)

10 січня 2016, 11:42

1

Новорічно-різдвяні свята пройшли, а з ним недосип, переїдання та надмірна кількість алкоголю. Інтенсивне святкування, як правило, має зовсім не святкові наслідки. У кращому випадку організм потрапляє у стан важкого стресу. Про гірші – і говорити не будемо…

У народі придумали безліч способів, як допомогти собі подолати цей неприємний постсвятковий "післясмак", повідомляє Інфоміст.

Дмитро Задериголова, заступник директора з медичної частини КНП "Перша Черкаська міська лікарня" Черкаської міської ради:  

Починати треба з того, щоб не входити у такий стан. На цьому варто було б поставити крапку. Це єдина порада, яка дійсно є дієвою.

Проте в нас є така генетична проблема, певно, після Голодомору і важких періодів в історії, – ми на останні гроші можемо в супермаркеті накупити їжі, покласти це все в холодильник, а потім відсотків сорок із того викинути, бо воно просто зіпсується.

На жаль, мало хто може тримати себе в руках – не переїдати, не перепивати і нормально спати.

В нас немає культури застілля, вона тільки формується. Наші люди звикли, щоб на святковому столі було як то кажуть "все по-багатому": вино червоне, біле, горілка, віскі і коньяк. Те саме і з їжею. Це для організму величний стрес. Наш організм, наче маленька машина, яка заїжджає у великий тунель стресу.

Як вивести організм із цього стресу? Повторюся ще раз – краще цього не допускати. Але, якщо вже так сталося, то за одну хвилинку і однією таблеткою ситуацію не виправити.

Людський організм – це система, яка здатна сама себе привести до ладу. Проте, звичайно, тут все залежить від загального стану. Якщо людина здорова, то організм через певний час сам відновиться. Але такі застілля, що супроводжуються ще й великою кількістю спиртного, часто можуть призводити до загострення хронічних захворювань або й виникнення хвороб. У такому випадку треба обов’язково звертатися до лікаря, а не шукати загальних порад. Тому такі ситуації ми не будемо брати до уваги в контексті загальних рекомендацій.

Рекомендації:

1. Сорбенти. Найпростіший із них – активоване вугілля, решту не буду рекомендувати, щоб не робити нікому реклами. Різноманітні ферменти (які допомагають організму перетравити весь обсяг їжі та алкоголю) пити вже пізно – їх треба пити до чи під час застілля.

2. Велика кількість рідини. Звичайна вода допоможе очистити організм від токсинів.

3. Зайвим не будуть продукти, які містять вітамін С. Вони також допомагають при детоксикації. Це не лише цитрусові. У звичайній квашеній капусті також великий вміст цього вітаміну.

4. Відмовитися від фізичних навантажень. А то ще, чого доброго, можна і до інфаркту догратися. Треба дати організму спокій: відлежатися, відіспатися.

Якщо ви добряче "перегуляли", то в ідеалі звернутися до сімейного лікаря. Бо він знає стан організму, всі можливі захворювання, реакції на препарати тощо.

"Народні рецепти" та їхня дієвість:

1. Серед найбільш "розкручених" – розсіл. Коментар лікаря: «Розсоли дієві рівно на стільки, на скільки в них вірить людина. Ефект «плацебо» у більшості випадків дає свої 30%».

2. "Похмелятися". Коментар лікаря: «Якось довелося прочитати роботу відомого співака Андрія Макаревича «Занимательная наркология». Так от, за Макаревичем, при вживанні алкоголю у великих дозах в організмі утворюється метиловий спирт, а його антидотом є етиловий спирт, який міститься у алкогольних напоях. Тобто один і той самий продукт нівелює згубний вплив самого себе. Проте, як лікар, такий метод я категорично не рекомендую. Алкоголь у великих дозах – це отрута. Так само, як і продукти його розкладу.

3. Гарячий супчик. Такий “сніданок” з похмілля сприяє нормалізації роботи шлунка. Навіть якщо їсти не хочеться, треба себе примусити. Полегшення не примусить себе чекати.

4. Кава та енергетики. Багатьом такий метод допомагає, проте людям із захворюваннями серцево-судинної системи слід утриматися від такого “лікування”.

Поради на майбутнє:

1. Перш, ніж сідати за стіл, випийте ферменти. Вони допоможуть організму впоратися із надмірною кількістю їжі та алкоголю. Перш ніж обрати препарат – порадьтеся з лікарем.

2."Налягаючи" на спиртне, одночасно пийте якомога більше звичайної води. Газовану при цьому краще не вжити, бо вона підсилює дію алкоголю.

3. Не змійшуйте алкогольні напої.

4. Надмірно солона їжа затримує в організмі воду. Результат ми всі бачили вранці у дзеркалі. Тому за столом закушувати необхідно, але все ж уникати надмірно солоної їжі.

Повторюся: найкраща профілактика виходу із цього стану – не входити у нього. Це єдина порада, під якою я можу підписатися, як лікар. Стимулом обмежити себе за святковим столом можуть стати чудові, як на мене, акції. Є в тебе зайві кошти – не купуй надлишок продуктів чи алкоголю – віддай їх хлопцям у АТО.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору