Як черкащанам уберегтися під час ожеледиці (поради пішоходам та водіям)

19 січня 2016, 11:44

60_mainНесприятливі погодні умови перетворили двори та вулиці Черкас у справжню ковзанку. При цьому ожеледиця несе небезпеку як пішоходам, так і водіям, що підтверджує щорічна сумна статистика нещасних випадків та ДТП. "Про Все" зібрало для черкащан кращі рекомендації від рятувальників та поліцейських для водіїв та пішоходів - як не потрапити в ДТП та не травмуватися під час ожеледиці. 

Як зменшити ризик травм в ожеледицю

DSC_6118 - Ходіть не поспішаючи, ноги злегка розслабте в колінах, а ступайте на всю підошву. Руки повинні бути не зайняті торбами.

- При порушенні рівноваги швидко присядьте, це найбільш реальний шанс утриматися на ногах.

- Падайте в ожеледицю з мінімальним збитком для свого здоров’я. Відразу присядьте, щоб знизити висоту. У момент падіння стисніться, напружте м’язи, а доторкнувшись до землі, обов‘язково перекотіться — удар, спрямований на вас, розтягнеться і втратить свою силу при обертанні.

- Не тримайте руки в кишенях — це збільшує можливість не тільки падіння, але і більш важких травм, особливо переломів.

- Обходьте металеві кришки люків. Як правило, вони вкриті льодом. Окрім того, вони можуть бути погано закріплені і перевертатися, що додає травмувань.

- Не прогулюйтеся з самого краю проїжджої частини дороги. Це небезпечно завжди, а на слизьких шляхах особливо. Можна впасти та вилетіти на дорогу, а автомобіль може виїхати на тротуар.

- Не перебігайте проїжджу частину дороги під час снігопаду та в ожеледицю. Пам‘ятайте, що в ожеледицю значно збільшується гальмівний шлях машини, і падіння перед автомобілем, який рухається, призводить як мінімум до каліцтв, а, можливо, й до загибелі.

- Дуже небезпечні прогулянки в ожеледицю в нетверезому стані. У стані сп’яніння травми частіше за все важкі, всупереч переконанню, що п‘яний падає завжди вдало. Напідпитку люди не так чутливі до болю і при наявності травми своєчасно не звертаються до лікаря, що завдає згодом додаткових проблем та неприємностей.

- Тримайтеся подалі від будинків — ближче до середини тротуару. Взимку, особливо в містах, дуже велику небезпеку являють собою бурульки. Найбільшу небезпеку бурульки становлять у період танення льоду та снігу.

- Людям похилого віку краще в "слизькі дні” взагалі не виходити з будинку. Проте якщо потреба змусила, не соромтеся взяти палицю з гумовим накінечником або з шипом. Якщо у вас із собою торба, то вона повинна бути тільки такою, що можна носити через плече. Пам`ятайте: дві третини травм люди старші 60 років одержують при падінні.

- Прогулянки вагітних жінок в ожеледицю без супроводу небезпечні для здоров`я.

Як зробити „льодоступи” вдома

Найвідоміший "народний" метод боротьби з ожеледицею - приклеїти до підошви звичайний медичний пластир і поролон. Все це допоможе поліпшити зчеплення з тротуаром.
Можна намазати підошву клеєм, а потім насипати на нього пісок. Ще один антиожеледний засіб - наждачний папір. Ним натирають підошву перед виходом на вулицю. У сильний мороз ефективний інший "рецепт" - на ніч натерти підошву взуття сумішшю тертої картоплі (зі шкіркою), а потім дати постояти черевикам на вулиці.

Крім того, в аптеках можна придбати льодоступи - спеціальні "тапочки" з шипами, які надягають поверх взуття.

У взуттєвих магазинах можна купити спеціальні "підкови", а в майстернях з ремонту до чобіт можуть приклеїти спеціальний "протиковзкий" матеріал.

Щоб уникнути клопотів, краще приготувати до зими чоботи або черевики на гумовій підошві з протектором. Про взуття на підборах більше 2-3 сантиметрів, а також чоботи на пластиковій підошві в ожеледь краще забути.

Пам’ятайте, що кращими для льоду є підошви з мікропористої чи іншої м`якої основи та без великих підборів.

Якщо ви впали

20132501164141- Якщо ви впали і через деякий час відчули біль у голові, нудоту, біль у суглобах, утворилися пухлини, — терміново зверніться до травмпункту, інакше можуть виникнути ускладнення з поганими наслідками.

- Якщо в результаті падіння пошкоджена рука, то її потрібно тримати в нерухомому стані. Для цього підійде підтримуюча пов'язка з хустинки або шарфа.

- Якщо сильно болить нога, не варто намагатися встати. Краще попросити супутників або перехожих зробити шину з дошки або довгої палиці і викликати "швидку допомогу".

- Якщо при падінні вдарилася голова, то слід якомога швидше звернутися до лікаря. Потерпілий може і не підозрювати, що у нього струс мозку.

Особливості водіння авто при ожеледиці

Oberezhno_ozheledicya__1357894323- Особливу увагу водіям слід звернути на ефективність роботи гальмівної системи, функціонування зовнішніх освітлювальних приладів, елементів очищення та обігріву вікон вашого автомобіля, а також заздалегідь потурбуватися про зимове взуття для своїх "залізних коней".

- На слизькій дорозі не гальмуйте різко, це не тільки марно, але й небезпечно. Різке гальмування призводить до блокування коліс і збільшення гальмівного шляху, а найчастіше до втрати керованості. Проїжджаючи небезпечну ділянку, намагайтеся зберігати швидкість постійною, педаллю акселератора користуйтеся дуже обережно, плавно, м'яко. Не робіть різких рухів кермом.

- При русі на мостах та естакадах будьте особливо уважні. Крижаний шар на цих ділянках дороги з'являється раніше, ніж всюди, а зникає пізніше. У цих зонах уникайте різких рухів кермом, газом, гальмами.

- На слизькій дорозі краще уникати різких маневрувань і обгонів. При русі на підйом, вибирайте таку передачу, щоб не доводилося переключатися до повного завершення підйому. Під час спуску не натискайте на педаль зчеплення, при керуванні авто на швидкості плавно гальмуйте.

- Не забувайте про пішоходів. Люди, що переходять дорогу, можуть посковзнутися і впасти. Тому намагайтеся не налякати пішохода різкими звуковими і світловими сигналами. Наближаючись до пішохідних переходів та місць розташування дитячих установ знижуйте швидкість до мінімуму.

- В умовах снігопаду необхідно рухатися з включеним ближнім світлом фар (чи протитуманними фарами), дотримуватися швидкісного режиму, правил паркування (аби не заважати роботі снігоприбиральної техніки), з особливою обережністю рухатися по мостах та естакадах, відмовитися від ризикованих маневрувань, які при несприятливих погодних умовах можуть привести до створення аварійних ситуацій. Якщо виникає необхідність зупинитися, знижуйте швидкість поступово. А при зупинці включайте аварійну світлову сигналізацію.

- У разі важливих і нагальних потреб, що змушують вас вирушати в дорогу, дотримуйтесь усіх вимог правил дорожнього руху, будьте уважними і обережними, особливо у темний час доби.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору