Як черкащанам рятувати домашніх улюбленців у спеку, – поради ветеринара

01 липня 2016, 16:55

1311412086_1

У таку спеку страждають не лише черкащани, але й їхні домашні улюбленці. Особливо важко переносять високу температуру повітря довгошерсні тварини. Господарі усілякими методами намагаються врятувати своїх улюбленців від спекотного літа. Втім, намагаючись полегшити життя тваринам, турботливі хазяї часто лише шкодять їм. 

Як правильно рятувати своїх улюбленців від спеки "Про все" поцікавилося у ветеринарного лікаря Андрія Денисенка.

- У першу чергу господарям потрібно стежити, щоб у їхньої собаки чи кішки завжди стояла миска зі свіжою прохолодною водою, доступ до якої тварина мала б цілодобово. По-друге, особливої уваги у спеку потребують собаки і коти, у яких приплюснута морда: мопси, бульдоги, серед котів - британці й перси. У таких порід тварин теплові удари трапляються значно частіше, оскільки гаряче повітря через маленькі носики одразу потрапляє у легені. По-третє, полегшити життя своїм пухнастим друзям можна протерши їм ніс та лапки вологою ганчіркою, або взагалі ненадовго вкрити їх мокрим простирадлом, - радить Андрій Денисенко.

За його словами, часто господарі великих довгошерсних собак (кавказької вівчарки, лайки) вважають, що їхнім улюбленцям буде легше, якщо їх підстригти. Проте насправді шерсть захищає тварин від перегрівання і сонячних променів.

- Якщо таку собаку підстригти досить коротко, то це лише завдасть шкоди улюбленцю. Тому краще господарям таких порід вичісувати підшерсток, а не вдаватися до радикальних дій, - зауважив ветлікар.

Він також закликав черкащан ні в якому разі не залишати у таку спеку тварин у зачиненій автівці, адже найтяжчі випадки перегріву (навіть з летальними наслідками) виникають саме у таких ситуаціях.

- Нещодавно до мене звернулися господарі кота, який отримав тепловий удар саме в машині. Вони були на природі, після відпочинку сіли в автомобіль з твариною. Автівка, звичайно, була дуже нагріта від сонця і по дорозі тварині стало зле. Були випадки коли господарі на 5 хвилин залишили у машині собаку, коли ж вони повернулися,  тварина втратила свідомість і здригалася від судом. Тому містянам варто думати не лише про себе, а й про свого чотирилапого друга, - наголосив Андрій Денисенко.

Якщо ж тварина вже отримала тепловий удар, то її терміново потрібно везти до ветлікаря.

- Якщо у такому випадку господарі намочать тварину чи намагатимуться самостійно врятувати, на певний час чотирилапому може стати легше, але є загроза, що тварина може згодом померти. Можуть виникати набряки легень, головного мозку, трахеї, зневоднення тощо, тому краще не зволікати і показати її спеціалісту, - зазначив Андрій Денисенко.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору