Як черкащанам найвигідніше заробити на заощадженнях, – поради експерта

14 жовтня 2015, 12:42

грошы

На думку черкаського фінансового експерта Олексія Кулеші, найоптимальнішим є вкладення коштів на депозитний рахунок: зважаючи на нинішні економічні обставини, настільки вигідних альтернатив у збереженні коштів на сьогодні більше немає.

Про ефективні  можливості берегти і примножити заощадження, що існують для черкащан, фінансовий експерт розповів під час прес-конференції.

 “Коли ми говоримо про середньостатистичного українця, чиї заощадження не перевищують 200 тисяч гривень (а це 98% населення країни), то будь-які інші способи зберегти або примножити кошти, значно програють депозитам”, – констатує Кулеша.

Інші активи, у які можна вкладати кошти з метою зберегти або примножити  – золото, валюта, цінні папери або нерухомість.

Що стосується цінних металів, то  ціни на золото змінюються нешвидко і   незначно – і, щоб заробити на цій незначній, у кілька процентів, зміні, доведеться чекати щонайменше рік. Увесь цей час, зливок золота лежатиме удома і жодних прибутків не приноситиме.

Щодо цінних паперів – то, крім складного доступу (через спеціальних агентів, що займаються цінними паперами), відкриття рахунку у цінних паперах обертається невигідною (зважаючи на суму до 200 тисяч гривень) комісією. До того ж, в силу економічних та політичних факторів, біржа цінних паперів України демонструє постійне зниження курсу.

Стосовно вкладень заощаджень у валюту (до спроб «зіграти» на курсі якої традиційно вдаються українці), то для реальних заробітків на «форексі» необхідна спеціальна фінансова освіта. Особливо, зважаючи на те, що курс гривні в Україні залежить від дуже багатьох факторів, часто – не економічних – прогнозувати які важко.

Так само, якщо ви маєте до 200 тисяч гривень, ця сума не дає можливості розраховувати на придбання значної площі цінної нерухомості. При купівлі-продажу нерухомості доводиться сплачувати податки, нерухомість обертається додатковими витратами на її утримання – хоча би комунальні платежі. До складнощів спроб заробити на купівлі-продажу нерухомості додається  той факт, що її вартість підвладна коливанням, не завжди економічно обґрунтованим.

Останній варіант зберігати кошти – коли вони «мертвим вантажем» лежать удома, не приносячи жодного прибутку.  Людина втрачає можливість заробити – і банківська система втрачає також, оскільки саме депозити є підґрунтям для стабільності банківської системи.

Для людини без спеціальної освіти найоптимальнішим способом заробити на заощадженнях є депозити. Це можливість «позичити» банку кошти, який зароблятиме на них (до прикладу – видаючи кредити і отримуючи відсотки) і цим заробітком поділиться із вами. В Україні значно вищі відсотки за депозитами, ніж у інших країнах – наразі це 18-25%. До речі, саме відсоток за депозитами, який пропонує банк, і є одним із показників його надійності. Він повинен бути у межах середніх банківських відсотків на цей період. Надвисокі показники за депозитами змушують замислитися, чому головною метою  банку є «полювання» на депозити.

Перед тим, як розміщувати кошти у  банку на депозит, обов’язково поцікавтесь, чи він кредитує. Надійний банк є універсальним і надає усі види банківських послуг фізичним та юридичним особам.

Щодо інших критеріїв надійності, то це:  розвиток та стабільність існування мережі банку (тотальне скорочення відділень та персоналу – це не «оптимізація», а яскравий показник ненадійності);  наявність підтвердженого аудиторською фірмою річного звіту банку; чесність банку у дотриманні зобов’язань перед існуючими вкладниками та банками-партнерами, а також співпраця банку із фондом гарантування вкладів (що працює лише із надійними банками). До речі, саме цей фонд і гарантує виплату вкладів у випадку банкрутства банку – якраз у тих розмірах, у яких заощаджує та розміщує кошти на депозити більшість українців – до 200 тисяч гривень.

Втім, за словами Олексія Кулеші, сьогодні  очікувати значних потрясінь у банківській системі уже не варто: економічна ситуація в Україні потроху стабілізується і непрямим доказом цьому є і послаблення обмежень НБУ стосовно виплат, і навіть приріст депозитів від населення, що знову понесло кошти до банків.

За інформацією Черкаського прес-клубу реформ

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору