Як автохулігани тріпають нерви черкаським поліцейським

22 січня 2016, 19:00

1a27199b47d7abcaeec0ecc4269f55e6_XL

Якщо хтось думає, що ДАІ на дорогах вже немає і можна чинити безлад, то дуже помиляється. Так, міліціонерів уже не знайдеш, але на автохуліганів чекають пильні поліцейські, а з ними — протоколи й штрафи. У ніч із суботи на неділю поліцейські спільно з журналістом «Черкаського краю» влаштували рейд дорогами області. На прицілі — п’яні водії, які все частіше стають винуватцями ДТП.

— Будьте ввічливими з громадянами, дійте виключно в межах законодавства, — напучував поліцейських начальник управління превентивної діяльності Володимир Тютюнник. — Вечір тільки почався, а в нас уже три ДТП, одне з яких смертельне — під колесами водовоза загинула бабуся. Ваше завдання не лише виявляти нетверезих водіїв, а й шукати винуватців ДТП.

Від слів — до діла. Семеро поліцейських і журналіст зай­няли місця в автомобілях. Ще хвилина і три поліцейські екіпажі розчинились у сутінках неспокійного вечора.

Нічні пригоди поліцейських у Смілі

Чергувати випало у Смілі. Наш екіпаж зайняв позицію на виїзді з райцентру в бік одного з сіл.

Спершу поліцейські зупинили «Жигулі» четвертої моделі.

— Права фара, яка не світить, — це порушення. Штрафу за це не буде, але є підстава для зупинки авто. Неосвітлений номерний знак веде до штрафу. Документи про адмінпорушення не складав. Враховуючи адекватність та законослухняність водія, вважаю, що цілком досить і усного попередження, — пояснив поліцейський Анатолій.

Упродовж кількох годин патрулювання поліцейські зупинили зо три десятки автівок. Порушення переважно дрібні. Водій позашляховика забув вдома документи на машину і поліцейські чекали більше години, поки друзі невдахи їх привезли. І цей водій відбувся попередженням.

Імпровізований «блок-пост» привернув увагу перехожих. Двох допитливих молодиків зацікавило, чому на поліцейських машинах не увімкнено проблискові «маячки».

— Відповідно до закону про поліцію, маяки вмикають лише під час руху спецавтомобілів і тільки в момент виконання спецзавдання. Коли поліцейське авто стоїть, «маячки» не вмикають, — пояснив смілянам поліцейський Ярослав.

П’яний «Сітроен»

Приблизно о пів на одинадцяту вечора увагу поліцейських привернув «Сітроен». Легковик раптово загальмував на вкритій кригою дорозі й різко звернув на дорогу, що вела в поле.

— Наш клієнт! По машинах, — лаконічно скомандував Ярослав. Ми прожогом вскочили в автівку.

— Та не всі ж одразу. На завантаженій машині ми їх не наздоженемо, — почав було ремствувати Ярослав, недвозначно натякаючи на двох зайвих — на мене і телеоператора з камерою. Втрачений візуальний контакт із втікачем відновився секунд через сорок. Шлях через поле у місто втікачеві підступно перегородила траншея. «Сітроен» розвернувся і понісся напереріз авто поліції.

— Ти дивись, зараз ще й гонитва буде! — вихопилось у поліцейського Івана.
Ледь уникнувши лобового зіткнення, «Сітроен» хвацько вивернув убік, і «нарізав» півколо, щоб вирватися на оперативний простір та пошити поліцейських у дурні. Страж закону миттєво оцінив ситуацію і зробив так, що водій «Сітроена» змушений був зупинитися.

Чого причепились? Я — пішохід!

Далі відбулось кіно ще те. Водій «Сітроена» вискочив із машини як ошпарений і зробив спробу застосувати «99-ий прийом карате» — вимотування сил супротивника бігом із перешкодами на довгі дистанції. Завадив глибокий сніг. Від водія «Сітроена», молодика років тридцяти, тхнуло як із пивної бочки. Заплітаючись, чоловік почав торочити поліцейським, що він не водій, а пішохід, і цю машину бачить уперше.

Водій: Чого причепились?

Поліцейський: Ви їхали за кермом непристебнутий!

Водій: Я був пристебнутий!

Поліцейський: А ви завжди пристебуєтесь, коли з дому виходите? Чи тільки тоді, коли вип’єте?

Чоловік навідріз відмовлявся назватись, передати водійське посвідчення і документи на авто та дмухати у алкотестер. І повторював як мантру: «Де відеофіксація?! Покажіть мені запис, де видно, що це я водій машини!».

Морозне повітря робить людей мудрішими

На виручку «пішохода» з автівки поспішили двоє п’яних дівчат. Вони відчайдушно штовхали поліцейських і тицяли в об’єктив камери непристойні жести. Та морозне повітря робить дива. За півгодини дівчата зі злісних хуліганок переродились на законослухняних громадянок. Про водія «Сітроена» розповіли все, що знали.
Особу порушника встановили аж у місцевій поліції. Ним виявився безробітний смілянин. Дівчат молодик катав на маминому авто.

Хмільний розбишака й у відділку поліції продовжував «концерт»:

«Я — затриманий!? Де протокол затримання?!» — докучав поліцейським, знімаючи їх на мобільник, а на прохання назвати свій номер телефону цинічно заявляв, що такого у нього немає. А ще відмовлявся проходити медогляд і погрожував всіх засудити.

Поліцейські кільканадцять разів пояснили порушнику його права і суть порушення. Оформивши необхідні документи, смілянина відпустили, а затриману машину віддали його батькам.

Зі слів поліцейських, описана поведінка нині типова для порушників. Звичним явищем є і відмова громадян, яких поліцейські просять бути свідками.

Гонитва за червоною «п’ятіркою»

Ця історія трапилась кілька днів тому в Черкасах. А переповів її журналісту дільничний інспектор поліції Сергій, який брав участь у патрулюванні.

На очах поліцейських червона «п’ятірка» на великій швидкості перетнула перехрестя на червоний сигнал світлофора. Поліцейські переслідували скажені «Жигулі» мало не через усеньке місто, поки порушник не закляк на узбіччі.

— Відкриваємо машину, а на водійському і передньому пасажирських сидіннях порожньо. На задньому сидять два п’яних «тіла». Обидва витріщають очі й кажуть байку про те, що водій нібито втік, а вони — пасажири. Чоловіки добру годину намагалися «робити з нас дурнів», доводячи, що водій втік. Та це їм не допомогло: машина — на штрафмайданчику, а щодо водія складено протокол про керування автомобілем у стані алкогольного сп’яніння, — розповів Сергій.

Під час рейду поліцейські склали два протоколи по керуванню у нетверезому стані, поінформували про погіршення погодних умов 35 водіїв, а також провели з ними профілактичну роботу щодо уникнення виїзду без крайньої необхідності через погіршення погодних умов. Водія водовоза, який убив бабусю, ще шукають.

10 причин, коли поліцейський може зупинити автівку

Раніше працівник ДАІ міг зупинити машину без конкретної причини: відпрацювання, підозріла їзда тощо. Тепер причини зупинки автомобіля чітко прописані у законі про поліцію.

-Водій порушив правила дорожнього руху.

-Транспортний засіб перебуває у розшуку.

-На авто відсутній номерний знак.

-Є ознаки технічної несправності.

-Є інформація про причетність водія або пасажирів до скоєння ДТП чи іншого правопорушення.

-Необхідність опитати водія чи пасажирів про обставини ДТП чи іншого правопорушення.

-Потреба залучити водія до надання допомоги іншим учасникам руху або у якості свідка під час оформлення протоколів.

-Рішення про обмеження чи заборону руху.

-Якщо закріплений на авто вантаж створює небезпеку для інших учасників дорожнього руху.

-Порушення використання на автомобілі спецсигналів.

Водії про поліцію

Поки поліцейські робили свою справу, автор цих рядків опитував водіїв про те, чи бачать вони якісь зміни у зв’язку з перетворенням міліції в поліцію та чи потрібні поліцейські на дорозі взагалі.

Сергій, 60 років, водій «Хьюндаю»:

— Зміни бачу. Поліцейські ввічливі. Перевірили, що порушень немає, і вибачившись, відпустили. А загалом хотів би, щоб поліцейські не робили нікому поблажок і до всіх ставились однаково. Щоб за порушення відповідали і прості водії, і «мажори».

Олександр, 30 років, водій «Мерседеса»:

— Зміни? Напевне відбулись. Хоча мені якось без різниці. Я як їздив без порушень, так і їжджу. За шість років оце четвертий раз зупинили. Водіям не треба порушувати.

Олександр, 35 років, водій «Лексуса»:

— Поліцейських, які охороняють безпеку руху в нашому місті, не бачив узагалі. І це погано, бо водії нахабніють. Намагаюсь дотримуватись правил, і хоч сам інколи порушую, але так, як їздять у Смілі, це просто жах.

Сергій, 35 років, водій позашляховика:

— Поліцейські машини бачив, але самих поліцейських — ні. До сьогодні ще ні разу не зупиняли. Думаю, чим більше буде на дорогах поліцейських, тим кращою буде ситуація з безпекою руху.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору