Вища освіта переселенців не влаштовує черкаських роботодавців

15 грудня 2014, 17:16

1На Черкащині працевлаштовано кожного п’ятого переселенця.

Про це на нараді в Черкаській ОДА повідомив директор обласного центру зайнятості Григорій Дендемарченко.

Усього ж до центру звернулися майже 1300 жителів Сходу та Криму. За його словами, на шляху до працевлаштування переселенців – купи проблем. Зазвичай їх не влаштовує пропонована заробітна плата. У себе вдома переселенці отримували в середньому близько 5-7 тис. грн. Водночас черкаські роботодавці пропонують значно менше.

- Крім того, не всі особи визначились із остаточним місцем проживання, – розповідає Григорій Дендемарченко. – Тому не погоджуються на пропоновану роботу в очікуванні якнайшвидшого повернення додому. Ще один фактор, що стримує працевлаштування вимушених переселенців, – це невідповідність їхнього фаху потребам роботодавців. Так майже 40% переселенців, які звернулися до служби зайнятості, мають вищу освіту. І лише 22% – професійно-технічну. Натомість черкаські роботодавці навпаки більше потребують робітників. Деякі переселенці працюють нелегально та не оформлюють офіційно трудові відносини, оскільки не бажають ідентифікувати себе на території центральної України.

Директор обласного центру зайнятості повідомив, що працівниками центру особлива увага приділяється пошуку тимчасової зайнятості переселенців, насамперед у вигляді громадських  робіт.

2

Однак не всі райони цьогоріч заклали у свої бюджети кошти на оплату громадських робіт.

- Узагалі не передбачені на це кошти в Золотоноші, – зауважує голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко. – У Звенигородському районі, наприклад, закладено лише 70 тис. грн, Корсунь-Шевченківському районі – 51,8 тис. грн, у Ватутіному – 60 тис. грн тощо. Тому я звертаюся до голів РДА та міських голів: у бюджетах на наступний рік слід передбачити кошти на оплату громадських робіт.

 

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору