сьогодні
20 січня 2017

09:21

Виборча «класика» на Черкащині 26 жовтня збереглась

5f1edc5f0d6d6465a30b267802485710_L

Виборча класика, коли протоколи привозять і переписують на самій ОВК, була і 26 жовтня. Про це заявили представники громадянської мережі «ОПОРА»  в Черкаській області, повідомляє Вечірка.

Це є грубим порушенням Закону, адже неможливо проконтролювати, які дані можуть бути внесені у протоколи безпосередньо на ОВК без присутності членів комісії і спостерігачів. Такі порушення були зафіксовані на окружних комісіях № 196 та № 199. Але це не є тенденційним порушенням, яке може вплинути на результати волевиявлення.

–  Щороку ця недосконалість є, і щоразу змушені переписувати свої протоколи, – наголосив. Немає такої окружної виборчої комісії, на якій би не було зафіксовано переписування протоколів.  І всі знаходять для себе виправдання. Дехто каже: «То давай нам на бензин…», – зазначив Захар Колісніченко – координатор громадського спостереження Громадянської мережі ОПОРА у Черкаській області. –  Зараз на кожній ОВК працює від 2-3 наших людей. У день виборів від громадянської мережі «Опора» працювало 77 осіб по всій області.

 Збереглася і практика агітації в день голосування та день «тиші». Наприклад, у Городищі, по вул. Водоп’янова, в день голосування було рознесено матеріали від кандидата по округу № 196 Геннадія Бобова, які мали ознаки агітаційної продукції, хоча формально агітацією їх називати не можна.

По різних містах області у день голосування була розміщена різноманітна агітаційна продукція за певні партії чи кандидатів. Так, у Черкасах були зафіксовані агітаційні плакати, примотані скотчем до стовпів безпартійної Валентини Жуковської, Андрія Габрова (партія «Народний фронт»), Олега Петренка (партія «Блок Петра Порошенка»), партії «Правий сектор».

Мали місце і випадки порушення законодавства стосовно громадських спостерігачів. Так, на дільниці № 710354, що в селищі Стеблів, спостерігачу ОПОРИ представники дільничної комісії відмовили надати копію протоколу про підрахунок голосів. А на дільниці № 710713, що в селі Руська поляна (округ №197), спостерігачі від «Радикальної партії» зафіксували, що члени дільничної комісії під час підрахунку голосів перевернули всі скриньки з бюлетенями одночасно. Після того, як спостерігачі звернули на це увагу та зібрались складати акти, було здійснено спробу вигнати спостерігачів з приміщення головою ДВК.

Нині спостерігачі черкаської ОПОРИ продовжують працювати на окружних виборчих комісіях, де фіксують системні порушення процедури передачі протоколів з ДВК на ОВК, наявність у членів комісій дільничного рівня печаток, хоча останні повинні залишатись у приміщенні для голосування, або ж уточнення даних протоколів у незаконний спосіб. Підсумки етапу встановлення результатів голосування та роботу ОВК окремо досліджують спостерігачі.

  
Коментарі - 0

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*


*

* Модератор має право без попередження та додаткових пояснень видаляти коментарі, які не відповідають ПРАВИЛАМ сайту.

КАЖУТЬ ЩО...
СОЦ. МЕРЕЖІ
Читайте нас на Facebook

AVTOsale.ua-всі пропозиції з продажу авто Вашого міста.
Слідкуйте за свіжими новинами в Україні на UKR.NET
Афіша всіх фільмів в кіно на KINOafisha.ua.
Погоду в Черкасах на тиждень дивись на Sinoptik.ua.