Вілкул презентував нову економічну доктрину Партії регіонів з розвитку України

07 квітня 2014, 15:28

Олександр Вілкул, один з керівників Партії регіонів, віце-прем'єр-міністр в 2012-2014 рр., презентував нову економічну доктрину Партії регіонів з розвитку України, яка заснована на економічній політиці «відкритих дверей». Це означає: мінімальні податки і мита, максимальний захист інвестора, підвищення інвестиційної привабливості, а також дерегуляція та спрощення дозвільних процедур. 

Про це повідомляється на персональному сайті Олександра Вілкула.

- Така політика показала себе повністю ефективною в Польщі, Туреччині, Сінгапурі, Китаї, Південній Кореї, які за останні 10 років забезпечують стабільний ріст економіки. Україна повинна увійти до ТОП-20 країн за легкістю ведення бізнесу, - сказав Олександр Вілкул.

Вілкул зазначив, що важливим стратегічним завданням нової економічної політики є забезпечення стабільності національної валюти та функціонування банківської системи.

- Споживче кредитування та кредитування бізнесу має йти за ставкою не більше 4-7 % на рік. А кредити на житло - під 3% річних строком на 20 років. Принципово: ніяких податків на депозити в банках, - сказав Олександр Вілкул.

Складовою частиною економічної доктрини є також стимулююча податкова політика, зокрема, зниження податків і створення прозорої податкової системи. Зменшення податку на прибуток до 12,5%, зниження ставки прибуткового податку до 14%. Перевірки малого та середнього бізнесу - не частіше ніж 1 раз на 5 років.

- Необхідно забезпечити стабільну роботу промисловості - станового хребта економіки. Це основа зростання заробітних плат, пенсій, стипендій, соціальних виплат. Від цього залежить збереження мільйонів робочих місць і якість життя українців. Принципово важливо зберегти позаблоковий статус країни, - сказав Олександр Вілкул.

Один з ключових елементів економічної доктрини - підтримка вітчизняного сільгоспвиробника, зокрема, збереження на 15 років пільгової податкової системи в сільському господарстві, впровадження ефективних прямих дотацій сільгоспвиробникам для успішної конкуренції на світовому ринку. Компенсація державою 50 % вартості нових основних фондів у рослинництві і тваринництві при створенні нових виробництв.

- Для розвитку регіонів необхідно зміна бюджетної системи. Зокрема, податок на прибуток, прибутковий податок, податки на землю і видобуток корисних копалин мають залишатися в регіонах. До державного бюджету повинні йти ПДВ, акцизи і мита. Бюджети повинні формуватися «знизу» на підставі реальних потреб громад сіл, міст, районів, регіонів, а не спускатися зверху за формулою Мінфіну, - сказав Олександр Вілкул.

Він зазначив, що нова економічна доктрина є складовою частиною Програми Партії регіонів, і що вирішення стратегічних завдань цієї Програми партія домагатиметься як в парламентській діяльності , так і на рівні Рад усіх рівнів у регіонах.

- Партія структурувалася, висновки зроблені. Системна робота триває. Тим більше що по всіх напрямках ми маємо не тільки розроблені проекти та концепції, а й позитивні результати. А найголовніше - підтримку мільйонів українців не лише на Південно- Сході, але і в Центрі та на Заході країни, - сказав Олександр Вілкул.

Вгору