Відзначення шевченківських днів дозволило Черкащині вирішити інфраструктурні питання

10 березня 2014, 09:27

9 березня 2014 року виповнюється 200 років з Дня народження поета, художника, громадського діяча Тараса Григоровича Шевченка. 

Черкаська область в житті поета займала особливе місце, в ній 9 березня 1814 року в селі Моринці (нині Звенигородського району) він народився, тут на дніпрових кручах у Каневі знайшов свій вічний спочинок.

За два століття стало доброю традицією в шевченківські дні відвідувати місяця пов’язані із життям та творчістю Великого Кобзаря, організовувати різноманітні конкурси та вечори пам’яті.

Цього року ці дні особливі, адже країна відзначає 200-річчя з Дня народження Тараса Шевченка.

На жаль, останні події в країні частково перевели увагу українців від ювілейної дати, проте варто пам’ятати, що 2014 рік оголошено Роком Тараса Шевченка в Україні і вшанування пам’яті поета не має обмежуватися лише традиційним урочистостями у березневі шевченківські дні.

Прийняття 19 червня 2013 року Верховною Радою України постанови, поданої до парламенту народним депутатом України Антоном Яценком, «Про підготовку та відзначення 200-річчя від Дня народження Тараса Шевченка» дала можливість не лише розпочати упорядкування місць пов’язаних з ім’ям поета, а й вирішить багато інших інфраструктури питань.

Зокрема, завдяки прийняттю постанови в селі Мошни Черкаського району побудовано музей Т. Шевченка, де під час своєї останньої подорожі на Україну поет зупинявся на кілька днів, завершено будівництво Тарасова церква в Каневі біля підніжжя Чернечої гори. Розпочато реконструкцію парку ім. Т. Шевченка в місті Умань, побудовано парк та встановлено пам’ятник Великому Кобзаряю в селі Велика Севастянівка Христинівського району.

Прийняття даної постанови дасть можливість упорядкувати і ряд інших об’єктів (парків, скверів, пам’ятників, оновити експозиції музеїв) пов’язаних із життям поета по всій країні та вирішити ряд господарських питання - ремонт доріг державного та місцевого значення, продовжити газифікацію сільських населених пунктів.

- Значення творчості Тараса Шевченка для кожного українця і для українського суспільства в цілому неможливо переоцінити. А прийняття даної постанови є конкретним прикладом того, як законодавча ініціатива народного депутата дала можливість вирішити ряд господарських питань, - зазначає народний обранець Антон Яценко.

Ювілейна дата Кобзаря має бути особливою для кожного з нас, адже в кожному поетичному творі написаного Тарасом Шевченком відчувається велика любов до України та українського народу. Його заклики до єдності бажання бачити Україну вільною мають стати для нас сьогодні дороговказом, як ніколи.

Роксана ХРИСТИЧ

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору