Відомі черкащани розповіли про свої залежності від інтернету та телефону

27 травня 2016, 21:15

910691

Майже 20 років тому доступ до інтернету мав лише 1% українців. Сьогодні серед жителів країни 18-39 років кількість користувачів глобальної мережі сягнула 91%. Чимало людей визнають себе інтернет-залежними. Є й ті, хто вважав би за краще взагалі обходитися без комп’ютерів та телефонів. Серед черкащан є і перші, і другі. Відомі особистості не виключення. Сайт vikka.ua перевірив їх на залежність від інтернету та мобільного зв’язку.

Згідно з дослідженням Київського міжнародного інституту соціології, на початку 2016 року 52% населення Черкащини мали вдома інтернет, ще 7% планували приєднатися до мережі у найближчі місяці. При цьому для багатьох глобальна мережа частково замінює телефон та телевізор.

Не просто інтернет-залежним, а людиною з вираженою залежністю від глобального всесвітнього павутиння вважає себе черкаський політик Павло Карась.

"Я взагалі не дивлюся телевізор, до телефону ставлюся байдуже, а без інтернету не можу. Очікую, коли у Черкасах з’явиться 3G. Мені кожен місяць приходить SMS, що вам дали безкоштовно 5Гб 3G, а їх у Черкасах немає. Це прикро", – каже політик.

Екс-голова Черкаської обласної ради Валентина Коваленко без інтернету себе почуває, наче в інформаційному вакуумі. Але політик згодна витерпіти таке обмеження заради свободи від інтернет-залежності.

"Уже півроку я проживаю у Білозір’ї, де немає інтернету. Я без нього дійсно відпочиваю, бо коли була головою облради, мусила постійно бути в курсі усіх новин. Це згодом переростає в психологічну залежність. До речі, саме з того часу у мене залишилася звичка відключати звук на телефоні, бо дзвінки лунали постійно. Телефоном можу не користуватися максимум 2-3 години", – поділилася досвідом черкащанка.

Відомий казкар-уманчанин Сашко Лірник зізнається, що на 50% вважає себе інтернет-залежним.

"Якщо щось пишу, дуже зайнятий, то можу не заходити до інтернету протягом 5-6 годин. А взагалі – без нього ніяк. Десь третину часу в інтернеті проводжу у соціальних мережах, третину – на політичних форумах і третину витрачаю на електронну пошту та інший зв’язок. Телефон же вимкнути не можу, бо це мій робочий пульт", – зізнається уманчанин.

Виконавчий директор Черкаської обласної громадської організації "Ресурсний центр АНГО" Анатолій Рекун не вважає себе залежним від інтернету. Без нього він може провести 10 днів, а без телефонного зв’язку громадський діяч витримував максимум 3 дні.

"Вихідні дні проводжу у себе в селі Чубівка. Там інтернету немає. Коли ж користуюся інтернетом, у першу чергу заходжу в електронну пошту, а вже потім дивлюся стрічку соціальних мереж", – розповів він.

Актор та телеведучий Олексій Юрін теж до інтернет-залежних себе не відносить. Більше того, за його словами, якби не робоча необхідність, то інтернету в його житті майже не було б.

"Більшість часу в інтернеті я витрачаю на Facebook. Звідти і черпаю усю інформацію. За статистикою він оновлюється навіть частіше за Google. Взагалі ж вважаю інтернет та телефон дуже зручними засобами, що економлять нам час та гроші, але не більше", – закликає не переоцінювати роль технологій та гаджетів черкащанин.

Хоча б день відпочити від інтернету та телефону мріє нардеп з Черкас Олег Петренко, який майже весь час онлайн. Тримати зв’язок з виборцями політику доводиться навіть уночі. Інетернет-залежність для нардепа – побічний ефект роботи.

"Я постійно моніторю стрічку новин. До того ж виборці тепер здебільшого звертаються до мене через соціальні мережі. І якщо я не заходжу туди довше, ніж дві години, то там накопичується величезна кількість листів. Для людей не має значення час, пишуть навіть опівночі. До того ж зв’язок із фракцією в нас теж частково проходить через мобільний інтернет", – зазначив він.

На відміну від депутата, директор департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради Марина Бакланова проводить в інтернеті небагато часу. Вона стверджує, що на період  своєї відпустки легко може відмовитися від онлайн-життя. А от смартфон залишити більше, ніж на півдня чиновниця  не може. Там і робочі дзвінки, і улюблені книжки. Цей мобільний додаток вона дуже цінує.

"В інтернеті здебільшого займаюся електронним листуванням, проглядаю стрічку новин та стрічку у соціальній мережі", – зазначає вона.

У той же час головного патрульного Черкас Вадима Лісничука робота змушує понурюватись у глобальну мережу щонайменше на 2-3 години за добу.

"Соціум змушує нас в якійсь мірі бути залежними. Якби не робота, я б у інтернет і не заходив. Хіба що інколи: почитати книгу, подивитись якесь відео. Щодо телефону – так само. Хоча без декількох особистих дзвінків жодного дня обійтися не можу – це розмова з батьками та донькою, яка наразі навчається у Чернівецькій області", – розповів керівник патрульної служби міста.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору