Відмінники та двієчники, – як черкаські депутати працювали протягом року

23 жовтня 2016, 10:12

Bezymyannyj4

Незабаром депутати Черкаської міської ради VІІІ скликання відзначатимуть річницю своєї роботи. "Інфоміст" підсумував рік сесійних засідань та діяльність постійних комісій.

Як відомо, цього року у складі ради 42 народних обранці. Всі вони під час виборчих перегонів обіцяли відстоювати інтереси громади та відвідувати всі сесії. Однак стовідсотково виконав обіцянку щодо відвідуваності лише депутат-батьківщинівець Юрій Тренкін. З цього приводу жартує, що за свою “унікальність” має потрапити до Червоної книги.

Лише одне засідання залишив поза увагою секретар міської ради Олександр Радуцький, тож втрапив до п’ятірки “відмінників”. У цей період він перебував у офіційній відпустці.

По одному пропуску і в депутатів-свободівців.

– Ми їздили на похорон Мисли (Мирослав Мисла – загиблий воїн АТО, – ред.), тож всі маємо пропуск, – коментує лідер фракції Ярослав Нищик. – Ще один свободівець – Іван Косенко має 2 невідвідані сесії через навчання в інтернатурі.

Лідером “двієчників”, тобто тих, хто найрідше радував присутністю в залі засідань, став колишній міський голова Сергій Одарич. 13 травня цього року він планував скласти мандат. Депутати міськради в свою чергу пручалися волевиявленню Одарича і під час сесії не проголосували за дострокове припинення його повноважень.

Свою відсутність Сергій Одарич пояснив так:

– За дев’ять років політики у мене назбиралось багато невирішених питань і бізнесових, і родинних. Тому зараз приділив час цьому, надолужив утрачене. Я розумів, що через постійні вимушені поїздки я не зможу приділяти належну увагу роботі ради. І саме тому просив позбавити мене мандату. Але депутати не погодились, – коментує Сергій Олегович.

На запитання щодо подальших кроків Одарич зазначив, що слідкуватиме за розвитком подій і, можливо, через кілька місяців знову повернеться до активної політичної діяльності.

0001-e1476871977575-556x1024

 

Поважна причина відсутності в однопартійки екс-мера, члена фракції “Партії вільних демократів” Альони Цегвінцевої.  – Причини: одна – лікарняний, інша – не було в місті. Надалі обіцяю не пропускати, не хворіти обіцяти складно, – коментує народна обраниця.

Схожа ситуація і щодо відвідуваності засідань постійних комісій. Лідером присутності знову став Юрій Тренкін, не пропустивши жодного засідання.

Не були лише на одному засіданні “укропівець” Артур Акопян та “вільна демократка” Альона Цегвінцева.

Пропустили по 2 засідання “порошенківець” Ігор Кіта та “свободівець” Максим Шило. 26 із 31 засідання пропустив позафракційний Михайло Бінусов, 29 із 31-го – “порошенкцівець” Володимир Бурячинський, 29 із 31-го – екс-мер, депутат від “Партії вільних демократів” Сергій Одарич, 30 із 32-х – “батьківщинівець” Руслан Петрик, 25 із 27-ми – “радикал” Сергій Тищенко.

0001-e1476871977575-556x1024Секретар міської ради Олександр Радуцький переконаний, що найкращий спосіб боротьби із прогульниками, – інформувати про відвідуваність виборців. – До невідвідуваності сесій я ставлюсь категорично негативно. На мою думку, насамперед слід інформувати про це виборців. Аби ті врахували цей факт на наступних виборах, – висловив думку секретар міської ради.

Тоді як міські “свободівці” налаштовані більш радикально. Вони пропонують відповідальність за прогули передбачити на законодавчому рівні.

– Потрібно прописати чіткий закон про відкликання депутата. Якщо депутат прогуляв відповідний недопустимий відсоток, то територіальна виборча комісія після отримання звіту відвідуваності починає процедуру відкликання депутата”, – коментує Андрій Куча.

 

Вгору