Від бійки з Одаричем до «Гордості міста»: 5 найгучніших скандалів із Бондаренком, які обговорювали черкащани

17 листопада 2016, 12:00
Фото: Про все

Фото: Про все

Рівно рік минає з моменту тріумфального вступу на посаду мера Черкас Анатолія Бондаренка. І вже рік мешканці міста спостерігають з цікавістю за широкомасштабними змінами від «металевого» мера  в обласному центрі: ремонтуються дороги, кладеться асфальт, ставляться світильники, доводиться до ладу колектор, впорядковуються парки. Власне Бондаренко, який із самого початку позиціонував себе як господарник, активно господарством  і займається. Та все ж не все так рівненько було протягом цього року. Скандали, пов’язані із ім’ям Бондаренка,  неодноразово збурювали громадськість, примушуючи сумніватися в безгрішності міського голови.

Почнемо з самого початку, коли за кілька днів до оголошення результатів голосування, на обласному телеканалі «Рось» зійшлися два тодішніх опоненти - кандидати на посаду міського голови Черкас Сергій Одарич та Анатолій Бондаренко. Мабуть, окремі ефіри без присутності опонента не зовсім влаштовували обох, тож у перерві між записами власних виступів вони вирішили з’ясувати стосунки у безпосередньому контакті.

Фото: http://obozrevatel.com/

Фото: http://obozrevatel.com/

Обидва при цьому стверджують, що нападником був саме опонент. Найбільше постраждав Сергій Одарич, якому у штовханині  розбили окуляри, зображення яких він одразу виклав на своїй сторінці у Facebook.

У той же час Анатолій Бондаренко відбувся лише «легким переляком».

- Коли я заходив, мене хтось штовхнув. Самих подій не бачив, - прокоментував він сутичку сайту vikka.ua.

Сама ситуація викликала хвилю обговорення в соціальних мережах, де в словесних баталіях зійшлися прихильники та супротивники обох, звинувачуючи один одного в усіх смертних гріхах. Звісно, що найбільш ображений і постраждалий - у нашому випадку Сергій Одарич - викликав працівників МВС, які розпочали кримінальне провадження за ст. 125 КК України. Але істина так і залишилась прихована під стосами слідчих доручень та перевірочних запитів. А справа, як прокоментував «Про все» речник обласної поліції Дмитро Грищенко, благополучно була закрита вже в цьому році.

Вдруге повеселив черкаську спільноту міський голова, коли в нестримному запалі протистояння з громадськими активістами під час сесії Черкаської міської ради, що відбувалась 5 травня 2016 року,  не добирав слів. Наріжним каменем у суперечці стала вимога присутніх на сесії громадських активістів поставити на голосування питання про запровадження системи електронних закупівель «Прозорро». І так це збурило мера, що забувши про мікрофони місцевих ЗМІ, які стояли на столі, він емоційно висловив своє бачення діяльності громадськості в особі Володимира Друмашка.

Фото: Про все

Фото: Про все

- Заяви там, бл**ь, про воровство, бл**ь, чуєш в ОСББ, він буде розказувать, бл**ь, тут мені. Бабушки приходили, обібрав там, бл**ь, построїв, -  поділився своїми думками мер із секретарем міськради Олександром Радуцьким, який сидів поруч.

Але, як то кажуть, все потаємне стає явним, і запис красномовності мера поширився в мережі Інтернет, ставши яскравою ілюстрацією певних взаємостосунків  Анатолія Васильовича з окремими громадськими активістами.

Протягом року не відставала від свого чоловіка і дружина міського голови Валерія Бондаренко, додаючи йому «плюсики у карму».

Іронічний пост черкаської журналістки Юлії Фомічової про неготовність міської влади до снігопадів, опублікований нею у Facebook викликав жарти дописувачів. Це, в свою чергу, обурило «першу леді» Черкас, яка своїм коментарем вирішила змусити  замовкнути критиканів.

mhfvbfbvfdv

Але не так склалося, як гадалося. Її слова викликали лавину коментарів у відповідь, в яких черкащани змагалися в дотепності та висловлювали все, що думали і про дружину мера, і про нього самого.

На жаль, свій коментар під постом пані Валерія  вже давно видалила, але інтернет усе пам’ятає, тому ми позичили скріншот її реакції на іронію в колег з сайту Провінція.

dd781f45b2896f3026a0956dc75c0e08

Більш ніж півроку пані Валерія не проявляла особливої активності в соцмережах та взагалі в житті міста. Аж поки Анатолію Васильовичу не виповнилось 42 роки. Тут вже дружина міського голови проявила максимум креативності і замовила біл-борд з сімейним фото та привітанням «Спасибо, что ты есть! С Днем рождения!». У принципі, нічого поганого у цьому й немає. Ну привітала дружина чоловіка, ну зробила це традиційним для людей небідних способом - нічого особливого. Але обурення в соцмережах викликав факт привітання російською мовою, ще й продубльований у соціальних мережах. Наслідок був передбачуваний: пост у  соцмережах було видалено, та й привітання повисіло на конструкції недовго.

Апофеозом іміджетворення Анатолія Васильовича стало ще свіже у пам’яті черкащан урочисте вручення йому дерев’яної таблички «Гордість міста» від відомої телеведучої Ольги Фреймут. І так його ця надзвичайно почесна  відзнака розчулила, що наш мер мало не пустив скупу чоловічу сльозу.

І в цьому випадку соціальні мережі не витримали і відреагували дійсно вибухом дотепності, іронічності та сарказму. Такої кількості епітетів від черкащан, які характеризують мера та його роль у цій величній події, мабуть не викликали жодні його попередні діяння.

Фото: Про все

Фото: Про все

Але ми, звісно, не будемо виказувати сумніви в об’єктивності ведучої, та просто порадіємо за нашого міського голову. І з нетерпінням чекатимемо передноворічний випуск програми «Інспектор Фреймут. Міста», щоб вже в повній мірі насолодитися  тим базисом, який і став причиною вручення цієї «гордості».

У цілому, протягом року Анатолій Бондаренко виступав у ролі канатохідця, який намагався втримати баланс між позитивними аспектами своєї діяльності та прогалинами в своєму іміджетворенні, в яких йому в силу своїх можливостей активно допомагала дружина.

Так що в наступному році можна лише побажати Анатолію Васильовичу й надалі нести тягар відповідальності за місто в міру своїх сил і можливостей, але не забувати, що пильне око виборця стежить не лише за перемогами, але й за «ляпами» черкаського мера.

Олександр Рибалка

Фото: Про все

Фото: Про все

Вгору