Василь Фурман: «Бізнесу потрібно посилити тиск на владні структури»

06 квітня 2015, 11:15

1656177_642891529153740_452145727476847619_n

Василя Фурмана - доктора економічних наук, бізнесмена та фінансиста з
багаторічним досвідом – нещодавно обрали головою Черкаської обласної організації політичної партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність». Наші кореспонденти вирішили звернутися до нього із запитаннями.

- Мінфін знову анонсує внесення змін до податкового законодавства. Які
прорахунки у Податковому кодексі заклали минулого року і чи невикличуть нові зміни ще більше обурення громади?

- На жаль, незважаючи на всі зміни в податковому законодавстві, податкова реформа як така поки що не відбулася. Ми потрапили в податкову пастку – коли великі податки «добивають» бізнес разом із важким їх адмініструванням і великою корумпованістю та іншими негативними чинниками. Зарплату та бізнес із тіні ми не вивели. Для того, щоб ввести нові податкові правила з початку 2016 року, законодавчі акти вже зараз треба подавати на обговорення громадою і за кілька місяців приймати - щоб кожен учасник зміг ознайомитися та підготуватися до нововведень, а не ухвалювати зміни поспіхом і одноосібно. Тоді це не викличе обурення та нерозуміння громадян, підприємців і буде сприяти розвитку бізнесу. Депутати зараз говорять про кілька важливих змін. Зокрема планують переглянути акцизи. Адже 5-відсотковий акциз на цигарки та алкоголь поставив у нерівні умови роздрібних продавців із касовими апаратами і без них. Тепер цей збір планують або взагалі відмінити, або відпрацювати нову схему роботи. Також у новій редакції закону хочуть знизити навантаження на фонд оплати праці та вивести зарплати із тіні. Це дійсно великий плюс, якщо істотно зменшаться відрахування єдиного соціального внеску та податку з доходів фізичних осіб (їх сумарна ставка повинна складати не більше 35%, а на сьогодні - більше 55%). Важливою складовою нової податкової реформи стане скорочення податкових преференцій для різних галузей та окремих компаній. В скороченні преференцій, особливо для сільського господарства, є дуже багато дискусійних моментів, і їх потрібно буде обговорювати на різних рівнях…

- Які кроки має реалізувати влада на державному рівні та на місцях, щоб
підтримати малий та середній бізнес?

- Найголовніше - створити йому умови для роботи і не заважати. Мені дуже подобаються приклади розвинутих країн світу в цьому питанні. Так от, в Тайвані при вході до муніципального департаменту податків та зборів Тайбея розміщена табличка, яка двома мовами, китайською та англійською, інформує, що цього року платити податки будуть лише ті компанії, котрі заробили більше означеного в законі рівня – 14 млн тайванських доларів (близько 12 млн гривень). Решта звітуються онлайн і заплатять податки, коли зароблять достойний прибуток. У Німеччині у мене товариш є власником невеликого підприємства протягом 10 років. До нього жодного разу не приходила податкова з перевіркою за період його керівництва. У контролюючих органів в розвинутих країнах світу зовсім інше ставлення до бізнесу. Там розуміють, що якщо компанії припинять діяльність, то від цього програють всі. І вони цього бояться найбільше. А у нас самі знаєте як. Тому нам в першу чергу потрібно побудувати зрозумілу і просту систему реєстрації та оподаткування суб`єктів підприємницької діяльності, надавати їм державну підтримку та пільги. Важливо зберегти спрощене оподаткування для
малого та середнього бізнесу. Крім того, варто говорити про створення бізнес- інкубаторів, технологічних парків, кластерів та їх відповідне державне фінансування. Але представники малого та середнього бізнесу в нинішніх умовах повинні брати свою долю у власні руки та посилювати тиск на владні структури для створення сприятливих умов для роботи.

- Як ви вважаєте, чи достатньо публічно і відкрито працюють органи влади на Черкащині? Що потрібно змінити в цьому напрямку, щоб громада довіряла своєму керівництву?

- Треба відверто сказати, що в нинішніх умовах органи влади намагаються максимально відкрито будувати свою інформаційну політику, проводити «круглі столи», громадські обговорення та дослухатися до думки громади. Чи завжди у них це виходить – думаю, що ні. Але ми, люди які пройшли Майдан і АТО, маємо максимально включитися в суспільне життя, в обговорення важливих рішень сіл і міст. І лише тоді ми зможемо реалізувати ті цілі, ідеали, за які стояли і вмирали на Майдані більше року назад.

- Восени мають відбутися вибори до місцевих рад. Чи реалізується до того часу реформування виборчого законодавства в Україні і чи пройдуть найближчі вибори вже за новою системою?

- Партія «Блок Петра Порошенка «Солідарність» однозначно виступає за реформування виборчого законодавства. Зокрема для парламентських виборів потрібно впроваджувати відкриті виборчі списки, від мажоритарки час відмовлятися. Щодо місцевих виборів – то ще тривають дискусії, за якою саме
системою там обирати депутатів. До кінця квітня експертна група у Верховній Раді має напрацювати відповідний законопроект. Якщо обговорення законодавчого акта відбуватиметься конструктивно всіма учасниками процесу, то є всі шанси змінити виборчу систему вже цього року і провести вибори до місцевих рад за новими принципами та продемонструвати всьому світу, що ми здатні реформувати свою державу та жити за демократичними принципами

-  Чи зможе Ваша партія запропонувати достойних демократичних кандидатів на місцеві вибори?

- Упевнений, що виборці на наступних виборах дуже прискіпливо ставитимуться до кандидатів в депутати та міські голови. Для нашої партії дуже важливо висунути такі кандидатури, ділові та професійні якості яких не викличуть ні в кого сумнівів. Я як керівник Черкаської обласної організації політичної партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» ставлю собі за мету, щоб депутатами місцевих органів влади та мерами стати справжні патріоти, які працюватимуть на успіх свого міста чи села та зроблять максимум для країни. Обрати до місцевих рад необхідно професійних людей-господарників, які будуть підпорядковані громадам, користуватимуться у неї довірою та звітуватимуть їй про результат. І постійні зустрічі в районах доводять, що такі в нас люди є. У населених пунктах зараз активно йде формування партійної структури. До нас звертаються багато громадських активістів та волонтерів, які вже продемонстували свою позицію. Вони стають нашими активістами, на яких ми дуже розраховуємо. Нарешті громадяни розуміють, що лише власними зусиллями можна побудувати успішне майбутнє своє та своєї країни.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору