Вартість комунальних послуг для черкащан може знизитися

26 червня 2017, 08:47

У Черкасах введуть комерційний  облік комунальних послуг. Це означає обов’язкове встановлення лічильників на тепло і воду на всіх будинках. Все заради економії та щоб захистити споживачів від переплат та відшкодування з власного гаманця наднормативних втрат в мережах. Про це кажуть автори ухваленого днями Закону №4901 "Про комерційний облік комунальних послуг". Радіють чітко прописаному порядку встановлення приладів обліку і комунальники,інформує vikka.ua.

Віднині у всіх черкаських будинках мають бути встановлені лічильники на воду та тепло. За відповідний законопроект проголосували депутати Верховної Ради. Документом передбачено встановлення приладів обліку тепла, холодної і гарячої води у нежитлових будівлях до 1 жовтня 2017 року, у житлових – до 1 жовтня 2018 року.

"Передбачається побудинковий облік. Ціна лічильника залежатиме від його діаметру. Він може бути 30, 40 мм і вартуватиме 2-3 тисячі гривень, або 100 мм. Такий коштує 20-30 тисяч гривень. Лічильник підбирається в залежності від споживання, кількості мешканців. По кожному будинку будуть проведені розрахунки та розроблені технічні умови", – пояснив директор КП "Черкасиводоканал" Сергій Овчаренко.

За його словами, мова не йде про те, що оплачувати ціну лічильників, призначених для встановлення у багатоповерхівках, будуть мешканці квартир.

"Це комерційні лічильники і за ними з водоканалом будуть розраховуватися юридичні особи. Це ОСББ чи житловий кооператив. А всередині кооперативу мешканці можуть розраховуватися по квартирних лічильниках", – пояснив Сергій Овчаренко.

При цьому він підкреслив, що Закон ще не підписаний Президентом і як саме, в якому порядку з мешканців будинків буде стягуватися плата за встановлення лічильника говорити зарано.

За словами директора КП "Черкаситеплокомуненерго" Миколи Кушніра, на ухвалення законопроекту тепловики чекали давно.

"На законодавчому рівні не були врегульовані такі нюанси, як місця встановлення лічильників, відповідальні особи, надавачі послуг, порядок перерахунку. Було багато неузгоджених моментів. Наприклад, у нас є відмова одного ОСББ від встановлення лічильника тепла за бюджетні кошти. Є такі будинки, в яких мешканці хотіли встановити лічильники лише на опалення, а від приладу обліку на гарячу воду відмовлялися", – зауважив директор КП.

Як пояснив він, це стосується лише загальнобудинкового обліку. Поквартирний облік залишається на зобов’язанні квартировинаймачів.

"По місту Черкаси майже всі споживачі КП "Черкаситеплокомуненерго" вже мають лічильники тепла. Ми встановили за рахунок власних та бюджетних коштів облікові прилади на 90% будинків. Залишилися ті будинки, де відсутні технічні можливості. ПАТ "Черкаська ТЕЦ" до кінця року обіцяє зробити встановлення приблизно в тих же об’ємах", –  каже Микола Кушнір.

За його словами, вартість теплового лічильника на багатоквартирний будинок коливається у межах 30-100 тисяч гривень.

Встановлювати лічильник, як і раніше, буде власник інженерних мереж, однак плата за встановлення вузла обліку буде вийнята з тарифу.

Відповідно до законопроекту, розрахунки за надані комунальні послуги (постачання теплової енергії, постачання гарячої та питної води) здійснюватимуть винятково за даними приладів комерційного обліку. Документ забороняє приєднання до зовнішніх мереж тепло- і водопостачання новобудов, не обладнаних приладами обліку. Також проект закону установлює правила розподілу обсягу спожитої комунальної послуги між споживачами (для багатоквартирних будинків та інших будівель, де є більше ніж один споживач).

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору