В Уманському районі чоловіків у армію забирають цілими родинами

12 серпня 2015, 11:49

14ff9c5a5af266318f912b5c085457271435047962У селі Бабанка Уманського району в двох родинах в армію призвали усіх чоловіків. Усього з села службу в зоні АТО проходять 16 чоловіків, із них семеро – з цих двох родин. Правду шукати родичі призваних поїхали аж до Черкас. Випадковість це чи вибірковість, з'ясовувати взялися в обласному військкоматі, пишуть «Вечірні Черкаси».

Історію про те, як в одній родині забрали чотирьох чоловіків, а в іншій призвали вже трьох і прийшла повістка четвертому, у соціальній мережі "Фейсбук" розповів депутат Черкаської міськради Ярослав Нищик.

В одній родині на три двори залишився один чоловік – інші троє проходять службу в зоні АТО. І от цьому четвертому прийшла повістка. Загалом у селі 16 мобілізованих – із них 7 із двох родин – троє і четверо. У селі є ще військовозобов'язані чоловіки. Ярослав Нищик зізнається, сім'ї не хочуть надавати розголосу ситуації, однак приїхали до Черкас просити, аби хоч четвертого чоловіка, якому прийшла повістка, залишили вдома, допоки хтось з інших родичів не повернеться по демобілізації додому. У селі напередодні осені лишитись без жодного чоловіка на три двори дуже складно.

– Вирішив із ним їхати до обласного військового комісара. По приїзді в військомат ледве знайшли хоч когось з офіцерів, бо решта працює на підприємствах міста та області. Ним виявився начальник мобілізаційного відділу (на жаль, не запитав прізвище). Протягом 10 хвилин офіцер зробив усе для вирішення ситуації: вислухав, зрозумів суть проблеми, зателефонував в Уманський військкомат і попросив уважно та порядно поставитись до ситуації мобілізованого і можливих проблем його родичів. В іншому випадку просто розказав, що робити для отримання посвідчення учасника АТО без участі військової частини. А потім я зрозумів, чому так усе сприймалося і розумілося з боку офіцера: він сам – учасник боїв на Донбасі. І ставлення до людей у нього відповідне. Так себе мають поводити стосовно людей представники влади – чи то військової, чи то цивільної, – описує розвиток ситуації Ярослав Нищик.

У Черкаському обласному військкоматі роз’яснюють: ситуація типова.

– У законодавстві ніде немає обмежень, що з однієї родини не можна забирати більше двох чи трьох військовозобов’язаних, – роз’яснює заступник черкаського обласного військового комісара Олег Захаренко. – Однак, коли з однієї сім’ї призивають другого військовозобов’язаного, наші працівники вникають у ситуацію і залежно від обставин індивідуально підходять до вирішення кожної з них.

Сільський голова Бабанки Михайло Байда пояснює: так склалося, бо хоч усі військовозобов’язані і родичі, та прізвища мають різні.

– Село велике, людей багато, на все і не відреагуєш. Однак хлопці дуже совісні, тільки отримали повістки, відразу ж пішли на комісію. Я вже пізніше дізнався, що всі вони родичі, бо там і брати, і зяті, – розповідає сільський голова. – Ми жодним чином не можемо вплинути на цей процес – повістки виписує військкомат, ми лише розносили. А зараз вони вже й розвозити самі взялися. Останній раз чотири машини з військкомату було, у дві взяли представників нашої сільради, а в дві – ні.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору