В Умані дві медичні програми забезпечать породіль та хворих безкоштовними ліками

18 травня 2017, 16:38

В Умані запустили дві медичні програми,  що  забезпечуватимуть безкоштовними ліками жителів міста. Відтепер усі медикаменти, які потрібні жінці при пологах надаватимуться безкоштовно, а хворі на цукровий діабет, серцево-судинні захворювання чи астму зможуть безоплатно отримати  ліки в 14-ти аптеках міста, пише "Вечірня Умань".

- Ми зробили важливий крок на шляху позитивних змін у роботі медичних закладів Умані, вирішивши дві проблеми: наші породіллі не будуть платити гроші за необхідний набір ліків, тобто пологи в нашому місті будуть проводитись безкоштовно. А медики, у свою чергу, не будуть думати де взяти кошти, щоб забезпечити надання цієї медичної послуги на сучасному рівні, - зазначив мер міста Олександр Цебрій.

Щоб забезпечити пологовий будинок медикаментами, з міського бюджету було виділено 637 тис. грн.

Як породіллям отримати безкоштовні ліки?

Для того, щоб отримати повний пакет безкоштовних медикаментів, жінці достатньо мати уманську прописку.  Коли вона стає на облік,  то автоматично отримує  безкоштовні медичні препарати необхідні для пологів. Такими  послугами також можуть скористатися жінки-переселенки та студентки, що навчаються в уманських вузах.

- Ми забезпечуємо жінок абсолютно усім, починаючи від шприців і стерильних рукавичок, закінчуючи наркозом та знеболюючими. Таким чином, ні жінка, ні її рідні не переймаються пошуком необхідних медикаментів, та заощаджують сімейні кошти, - розповідає Борис Кримовський виконуючий обов’язки головного лікаря уманського пологового будинку.

Станом на 15 квітня безкоштовні ліки отримали 26 уманчанок.

Хто може отримати безкоштовні ліки  в уманських аптеках?

З 1 квітня в Україні стартувала урядова програма «Доступні ліки», під реалізацію якої з обласного бюджету місту Умань виділено кошти у розмірі 1,1 млн. грн.

Програма надає можливість отримати безкоштовно або з незначною доплатою ліки за трьома категоріями:

  1. серцево-судинні захворювання;

2. бронхіальна астма;

3. діабет 2 типу.

Станом на 12 травня безкоштовні ліки (за рецептом) можна отримати в 14 аптеках міста:

 

 

Вгору