В ОДА ще не рахували, скільки людей викинуть на вулицю після об’єднання громад

28 травня 2015, 13:21

21-

На позачерговому засіданні сесії Черкаської облради триває обговорення перспективного плану об’єднання територіальних громад Черкащини. Затвердження цього плану винесено на сесію на прохання ОДА. Питання жваво обговорюється депутатським корпусом, пише Рідна Черкащина.

Презентував перспективний план директор Департаменту інформаційної діяльності Сергій Пасічник. Він повідомив, що проект перспективного плану стане можливістю донести ближче до людей ті послуги, які надаються нині виключно в районах.

“Перспективний план – це далека перспектива з точки зору експертів, як мали би об’єднуватися громади. Є ще Закон про добровільне об’єднання громад, в якому йдеться, що ініціаторами можуть бути виключно сільські голови, депутати сільрад, сільські громади, – сказав Пасічник. – Якщо громади не хочуть об’єднуватмся добровільно, їх ніхто не змусить цього зробити”.

За його словами, на території Городищенського району планують утворити три об’єднаних територіальні громади, так само три – на Драбівщині.

“Ви рахували, скільки людей внаслідок ціє так званої реформи буде викинуто на вулицю?”, – запитав Пасічника депутат Володимир Гресь.

“Не думаю, що когось викинуть на вулицю. Лунає багато звинувачень, що зникнуть села, школи, лікарні. Це неправда. Села, селища, міста – все залишається. По суті, ми пускаємо рівень району ближче до громадян. Якщо раніше людина їздила до Городища, до тепер – у ближчу Хлистунівку, – відповів Пасічник. – Що стосується шкіл і лікарень, то вони залишаються в компетенції органів місцевого самоврядування. Громада сама вирішуватиме, потрібен їй один клуб, два чи три”.

“То скільки людей скоротять? Наприклад, у Драбівському районі викинуть на вулицю після скорочення 100-150 працівників сільських рад”, – знову запитав Гресь.

“Буде утворено Раду об’єднаної територіальної громади, де буде виконком. Я не впевнений, що ці люди будуть звільнені. По-друге, самі громади вирішуватимуть, скільки людей залишиться працювати, – сказав Пасічник. – 80% сільрад “зав’язані” на обслуговування самих себе, а 90% сільських бюджетів – кошти на адміністрування сільрад, а не на добробут громади, асфальт, інфраструктуру”.

Нині триває активне обговорення проекту перспективного плану об’єднання громад. Фракція ВО “Батьківщина” вже заявила, що не братиме участі в голосуванні з цього питання і проект не підтримує. Натомість фракція “Гідність” виступила за підтримку проекту.

Для довідки: у Черкаській області налічується 855 сільських, селищних, міських населених пунктів, з них 824 сільських. Загальна кількість сільського населення становить понад 550 тисяч мешканців. Станом на 1 січня 2014 року на території 364 сільських рад проживало до 1 тисячі жителів, на території 138 – від однієї до трьох тисяч і тільки на території 48 – більше трьох тисяч.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору