Усе по 199,9 тис. грн, – як черкаські чиновники “обходили” “PROZORRO” на минулому тижні

08 листопада 2016, 16:27

skrin_dlya_prozorro2

«Громадське ТБ: Черкаси» продовжує рубрику «Чи все у нас PROZORRO?» У цьому випуску ми розкажемо вам про те, як чиновники розпоряджалися нашими з вами грошима - з 31 жовтня по 6 листопада.

Із 1 по 6 листопада 2016 року в Черкаській області оголошено:

– за допороговою процедурою закупівель на загальну суму більше ніж 6,5 млн грн;
– надпорогових закупівель на загальну суму 33,9 млн грн.

ЗРАДА 1

У Черкаській області протягом останнього тижня в системі «PROZORRO» розміщено одразу 13 угод, де вартість закупівлі кожної коливалась в межах 198-199,99 тис. грн. Це означає, що замовники цих закупівель навмисно занижували суми торгів, щоб обійти електронну систему «PROZORRO». Укладання «прямих» договорів без проведення конкурсу – найбільш зручний спосіб «завести» потрібного постачальника.

Нагадаємо, відповідно до закону «Про публічні закупівлі» без оголошення торгів в системі «PROZORRO» можна закуповувати товари та послуги на суму до 200 тис. грн, а роботи – до 1,5 млн грн.

Ось кілька прикладів «прямих» закупівель, коли вартість торгів усього на декілька гривень нижча за вартість закупівель, що потребують проведення відкритого конкурсу.

У Черкаському обласному онкодиспансері уклали договір на поточний ремонт приміщення вартістю 199,998 тис. грн. Підрядник - ТОВ «ДВРП-МОНТАЖ».

 

onko

Також старанно уникнув «PROZORRO» і виконавчий комітет Канівської міської ради. Його чиновники протягом тижня підписали одразу 5 угод на поточний ремонт вулиць міста з приватним підприємством «Канів-граніт» загальною вартістю 688 тис. грн. Ремонт вулиць Б.Вишневецького та Калініна обійдеться канівчанам у 199,959 тис. грн та 199,949 тис. грн. відповідно.

kaniv kaniv2

 

 

На думку експерта Артура Чемириса, усі замовники формально дотрималися законодавства, однак укладання «прямих» договорів без проведення відкритого конкурсу збільшує можливість чиновників недобросовісно розпоряджатися бюджетними коштами.

ЗРАДА 2

6 жовтня 2016 року Департамент економіки та розвитку Черкаської міської ради оголосив закупівлю глядацьких крісел для загальноосвітньої школи №20 м. Черкаси. Очікувана вартість закупівлі - 100 тис. грн. У торгах взяло участь двоє учасників. Переможцем стало ПП «Виробнича комерційна фірма «ОКСАМИТ». Запропонована сума – 69 тис. грн.

Проте 2 листопада 2016 року закупівлю відмінили. Причина: зникла потреба у кріслах. Насправді директорка школи №20 Людмила Кіта вирішила змінити технічні характеристики предмета закупівлі та придбати більш якісний товар. Тому укладання договору на постачання товару відмінили. Чому майже місяць чиновники не могли визначитися з характеристиками необхідного товару? Директорка школи пояснила, що вона не спеціаліст, тому не знала, як прописати характеристики крісел.

vidmina_tenderu

 

Такі дії підривають довіру та інтерес представників бізнесу до співпраці з міською владою, а також свідчать про непрофесійність чиновників.

Перемога

Уманський державний педагогічний університет ім. Павла Тичини оголосив закупівлю через систему «PROZORRO» студентських квитків. Очікувана вартість закупівлі - майже 146 тис. грн. В аукціоні взяло участь 4 учасники. Перемогло - ТОВ «Регіональний центр «Студсервіс». Підприємство запропонувало найнижчу ціну – майже 55 тис. грн. Усі документи переможця відповідали необхідній кваліфікації.

Завдяки відкритій конкуренції в системі «PROZORRO» освітяни зекономили 91 тис. грн або 62% бюджетних коштів, які можна використати для інших потреб університету.

Вгору