Урожай черкаських озимих залежатиме від зими

07 грудня 2015, 12:42

1449400263_ozi

Незвичайна погода цьогорічної осені завадила озимині достатньо розвинутися. Тепер доля озимих залежатиме від майбутньої зими.

Про це повідомили в Черкаському обласному гідрометеоцентрі, пише Сherkasy24.info.

Умови цьогорічної осені були досить жорсткими для проведення посівної і осіннього розвитку рослин. Вересень видався аномально сухим і гарячим. Жовтень неприємно здивував морозами, які навіть заморозками не назвеш, настільки вони були сильними і тривалими — по півдоби. А листопад раптом виявився теплим і дощовим.

“Аграріям доводилося сіяти в сухий гарячий ґрунт. Зерно лежало в землі, не проростаючи, і до початку дощів з 20 жовтня воно вже було виснажене. Йому не вистачило сил утворити 3-5 стебел на кущі — стільки необхідно для нормальної перезимівлі рослини. А 28 жовтня вже відбувся перехід через середньодобову температуру в +5 градусів. Це сигнал для рослини припиняти процес вегетації. Агрономи були дуже стурбовані ситуацією. Дякуючи тому, що листопад виявився несподівано теплим, зернові продовжили розвиток, тож проблем з густотою посівів нема, але ж достатнього рівня вегетації озимі все ж не досягли. Оптимальної для перезимівлі фази кущіння озимина досягла лише на 20 % площ. Тож тепер усе залежатиме від майбутньої зими. Якщо вона буде м’якою, то є шанс на нормальний розвиток рослин в подальшому і відповідно хороший врожай”, - розповіла провідний агрометеоролог Черкаського обласного гідрометеоцентру Тетяна Базаєва.

Метеорологи заспокоюють тим, що таке випробування черкаські аграрії проходять не вперше. З останніх п’яти років тільки два мали порівняно дощову осінь, тож осіння засуха стає вже звичною. А умови 2011 року були набагато суворішими.

Найризикованішими районами Черкащини називають Чигиринщину, Канівщину та Кам’янщину: тут ситуація зазвичай ускладнюється недостатністю або й відсутністю снігового покриву.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору