Уманський досвід реформування соціальної сфери цікавить фахівців з усієї України

03 березня 2016, 12:15

1371629405_socialnaja_sfera

Вивчати успішний досвід уманчан, які одними з перших у державі налагодили роботу Єдиного центру соціальних послуг, 1 березня приїжджали спеціалісти з усієї України.

За участю директорів Центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, представників служби у справах дітей, територіальних центрів м. Києва та Київської області на базі управління праці та соціального захисту населення Уманської міської ради відбувся семінар з питань вивчення досвіду роботи з надання соціальних послуг у громаді. Також з моделлю роботи єдиного центру соціальних послуг ознайомлювалися представники ЮНІСЕФ, Мінсоцполітики, Бюро соціальних та політичних розробок, представники управлінь соціального захисту з Одеси, Львова, Черкас, Маріуполя та інших міст.

Окрім організаційної моделі діяльності управління праці та соціального захисту населення Уманської міської ради, фахівці вивчали й систему надання соціальних послуг сім’ям і особам у складних життєвих обставинах та показники діяльності за цим напрямком.

Нова модель системи надання послуг була створена за підтримки проекту Програми Розвитку ООН «Підтримка реформ соціального сектору в Україні». Вдалося втілити в життя підхід «єдиного вікна» з надання соціальних послуг населенню. Модель викликала жваве обговорення. Учасники дійшли висновку, що першопрохідці реформування з Умані рухаються в правильному напрямку, адже для них в центрі уваги — людина, від народження до останніх хвилин життя.

Завдяки новаторським підходам до роботи та глобальним баченням перспективи колективу на чолі з Галиною Кучер вдалося приєднати до управління Уманський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та запропонувати модель Єдиного центру соціальних послуг. Після об'єднання в Єдиному центрі працюють 14 фахівців із соціальної роботи та 3 соціальні працівники. Створено відділення організації та надання соціальних послуг, в тому числі сім’ям з дітьми, учасникам АТО, їх сім’ям та внутрішньо переміщеним особам; відділення визначення потреб у соціальних послугах; відділення моніторингу та оцінки якості.

Гості зауважили, що беручи до уваги широку базу сфери соціальних послуг було б доцільно створити Центр соціальної підтримки дітей та сімей на базі Центру соціальних послуг управління праці та соціального захисту населення Уманської міської ради, включивши до його складу:

- Соціальний центр матері та дитини;

- Кризовий центр проти насильства в сім’ї;

- Школу випускника для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;

- Соціальний гуртожиток для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;

- Центр соціально-психологічної допомоги;

- Центр для ВІЛ-інфікованих дітей та молоді.

Фахівці проекту ПРООН позитивно оцінили результати роботи Єдиного центру соціальних послуг в м. Умань.

За інформацією департаменту соціального захисту населення Черкаської ОДА

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору