Черговий торгівельний кіоск з’явився на вулиці Пушкіна в дворі будинків 46 та 44. Це викликало неабияке обурення у місцевих мешканців. Вони нарікають, що в них забрали дитячий майданчик. В. о. міського голови Олександр Цебрій обіцяє розібратися в даному питанні. А член виконавчого комітету Юрій Бурлачка вже став на бік власника кіоску.
23 жовтня 2014 року члени виконкому прийняли рішення про розширення торгівельної зони по вулиці Пушкіна в районі будинку 46. Тоді на дане рішення ніхто особливої уваги не звернув. Проте все змінилося після того, як мешканці мікрорайону почали скаржитися місцевим чиновникам. Виявилося, що даним рішенням члени виконкому «забрали» у місцевих жителів дитячий майданчик. Про це місцеві жителі розповіли на черговому засідання виконкому.
- Перед тим як приймати подібні рішення потрібно із людьми зустрічатися і запитувати їхню думку. В нас там був дитячий майданчик, гойдалки. А зараз там нічого немає, навіть лавочок, - розповідає мешканка будинку, що по вулиці Пушкіна 46, Людмила Лавриненко. - А член виконкому Юрій Бурлака ще й допомагав власнику кіоску в його встановленні. Бігав за ним з документами. В нас там мало бійка не сталася. Мешканців будинку ображали, обзивали. Настав час рахувати із думкою людей. Нам уже нікуди діватися.
Юрій Бурлака всі звинувачення спростовує. Каже, що власник кіоску звернувся до нього за юридичною допомогою. А дитячий майданчик ніколи і не був потрібний мешканцям даних будинків.
- Я не хотів братися за даний район, бо він дуже проблемний. Але власник кіоску пообіцяв, що за власний кошт облаштує дитячий майданчик, встановить огорожу, лавочки, озеленить територію. А зараз у тому дворі стоїть дві гойдалки, одна з них зламана, - пояснює член виконкому. – Коли ми виїздили на дане місце, то побачили що там вистачить місця і для кіоску, і для благоустрою. Тому все можна привести у «цивілізований» вигляд.
«Лист-дозвіл підписували люди, які вже давно не мешкають в будинку»
Начальник управління містобудування та архітектури Віктор Лісаченко стверджує, що встановлення кіоску є цілком законним. Рішенням сесії міської ради було затверджено комплексну схему відповідно до якої в зоні вулиці Пушкіна 46 відведена торгівельна зона. У цій зоні уже встановлені два існуючих кіоски. За словами чиновника, вони розташовані на приватизованій земельній ділянці.
- До нас звернулися підприємці із прохання розширити торгівельну зону. Вони надали нам всі необхідні для цього документи та підписи мешканців, які підтверджують, що вони не проти встановлення тимчасової споруди, - розповідає Віктор Лісаченко. – Дане питання було розглянуто архітектурною комісією та винесено на розгляд виконкому, який затвердив рішення про розширення торгівельної зони та встановлення тимчасової споруди.
Проте мешканці будинку стверджують, що ніякого дозволу на встановлення тимчасової споруди не підписували. А той лист, яким керується Віктор Лісаченко, був підписаний ще у 2013 році. Більшість мешканців, які ставили тоді під ним підписи вже давно не мешкають у даному будинку. Тому «діючі» мешканці написали власний лист-проханням до місцевих чиновників, аби в них не забирати дитячий майданчик. Під ним підписалися 85 містян. До них приєднався і громадський діяч Володимир Гончарук.
- Ця ситуацію починає перетворюватися на цирк. Нехай власник кіоску шукає інше місце. З цим зверненням, що підписали 85 мешканців, я буду звертатися до Майдану, до громадських інших організацій. Аби підтримати наших уманчан. Кіоск тут стояти не буде. Крапка, - заявив Володимир.
Власник кіоску Олександр на прізвисько «Жора» відмовився говорити своє прізвище. Чоловік стверджує, що готовий зробити все для створення благоустрою уманчан. Тільки б його кіоск залишили в спокої. Каже, планує торгувати продуктами.
- Я тут зроблю для мешканців будинку все що вони хочуть: огорожу, дитячий майданчик, посадимо дерева. Все зроблю за власні кошти, - говорить чоловік. – Вже завтра почну тут встановлювати лавочки.
Проте ні «завтра», ні «післязавтра» на дитячому майданчику не з’явилося жодного об’єкта благоустрою. А думки мешканців мікрорайону розділилися: одні погоджуються на умови «Жори», інші – ні.
Заступник міського голови Сергій Клочко каже, що вирішити дане питання може лише архітектурна комісія. Бо відмінити рішення виконкому не так легко.
- Ми зберемо нову архітектурно комісію і розглянемо всі правові аспекти у вирішенні даного питання. До цієї комісії будуть входити і мешканці будинку, - говорить Сергій Клочко. - Справа в тому, що якщо на сьогоднішній день є рішення виконкому, то ми не можемо його просто так змінити. Тому будемо працювати над даним питанням.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram