Уманське подружжя декорує автобусні зупинки на Черкащині (фото)

25 серпня 2016, 21:17

10

На Черкащині нещодавно з’явились незвичайні автобусні зупинки, розмальовані у затишні українські хатинки. Авторами цього кольорового та затишного дива виявилась сімейна пара з Умані – Ольга та Ігор, які є засновниками творчої студії «Кольоровий психоз». Про те, як уманське подружжя з’єдналося в одній мистецькій та нелегкій справі, інформує 04744.info.

- Закінчивши художню освіту у Київському національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова, Оля прагнула й надалі займатись улюбленою справою – художнім розписом, - розповідає чоловік Ігор. – Хоч я за освітою взагалі агроном, проте вирішив підтримати дружину у всьому, до того ж Оля вважає, що кожну людину можна всьому навчити. Ось так і живемо.

Художньо-декоративним розписом сімейна пара займається вже близько трьох років. Подружжя декорує все, на чому можна малювати – від фасаду, будинків, інтер’єру, офісних приміщень до меблів, стін і стель. А також розписують різні поверхні, такі як штукатурка, плитка, метал та дерево. На сьогоднішній день роботи творчого тандему красуються здебільшого у Київській та Черкаській областях. До того, як почали втілювати авторські мрії в парі, художниця Оля розмалювала інтер’єр кількох київських розважальних закладів власноруч.

Уманська сім’я зазвичай свої завдання розподіляє на двох. Чоловік виконує технічну роботу, а саме - підготовлює основи для нанесення фарби, а дружина, переймаючи естафету, наносить зображення.

19

На питання, чи були за весь творчий період якісь неординарні замовлення, відповідають, що найбільше запам’яталось розмальовування трьох автобусних зупинок між селами Лисянського району – Жаданка і Тихонівка.

- Було, м’яко кажучи, незвично, бо всі звикли, що художники працюють в комфортних умовах, наносячи малюнок на чисте та рівне полотно, а вийшло так, що навколо цих зупинок була купа бруду та сміття. Банки з-під алкоголю доводилось мало не щодня прибирати. Проте результат нашої клопіткої роботи ще раз доводить той факт, що з усього можна створити красу.

За терміном виконання це було також найдовшим замовленням. Роботу над оздобленням зупинок ми з Олею розпочали у вересні, одягнені у шорти та майки, а закінчили в жовтні в рукавицях, - продовжує Ігор.

Малюють уманські художники зазвичай фарбами іноземного виробництва. - Тестували російські, але вони виявились менш якісними – через певний час тріскаються і обсипаються. – зізнається подружжя. – Зараз використовуємо італійську та голландську фарбу. В приміщенні зображення у її виконанні можуть «триматись» в чудовому вигляді від 10 років, а якщо покрити малюнок, що знаходитиметься надворі ще й корабельним лаком, то він витримає усі «знущання» природи від 15 років і більше.

11

Оля та Ігор зізнаються, що наразі мають небагато замовлень, оскільки наші люди ще не звикли до такого типу декорування приміщення. Тому пара вільний від замовлень час використовує для самовдосконалення та саморозвитку – безкоштовно розмальовує занедбані частини будинків, під’їзди тощо, вдихаючи в них нове життя. Яскравий цьому приклад – незвичні для сірої буденності вхідні двері будинку на одній з київських вулиць. Таким чином уманські художники збагачують і свої творчі здобутки і, тим самим дарують приємні емоції усім довкола.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору