Уманчан просять добровільно здати зброю

19 квітня 2017, 16:54

З 1 по 30 квітня в Умані проводиться місячник добровільної здачі зброї. У зв'язку зі складною суспільно-політичною ситуацією у державі, поліція закликає громадян з розумінням поставитися до вимог МВС і здати до поліції вогнепальну зброю, яка не зареєстрована, інформує "04744.info" із посиланням на прес-службу Уманського міського відділу поліції.

Усі, хто у цей період, з 1 по 30 квітня, добровільно здасть до підрозділів дозвільної системи вогнепальну або холодну зброю, боєприпаси та вибухівку, будуть звільнені як від адміністративної, так і від кримінальної відповідальності.

Для тих же, хто з якихось причин не бажає розлучатися з незаконною вогнепальною, газовою або холодною зброєю, закон передбачає доволі суворе покарання.

Кримінальна відповідальність настає і в разі виявлення незареєстрованої холодної зброї (кинджалів, фінських ножів, кастетів та ін) згідно ч. 2 ст. 263 - "штраф до п'ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від двох до пяти років, або позбавленням волі на строк до трьох років".

Варто зазначити, що мисливські гладкоствольні рушниці, газові пістолети, які не були раніше зареєстровані в органах внутрішніх справ, після перевірки (якщо зброя не була викрадена чи не була знаряддям злочину) можна зареєструвати і в подальшому володіти та користуватись нею.

Тож, усіх громадян, які мають незареєстровану вогнепальну, газову чи холодну зброю, боєприпаси та вибухівку, а також громадян, які знайшли зброю, боєприпаси часів Другої Світової війни, просять звертатись до працівників дозвільної системи Уманського міського відділу поліції з метою її реєстрації або здачі та прийняття відповідного рішення.

Вгору