Українське жіноцтво у Центральній Раді представляла уманчанка

06 березня 2017, 18:05

Віра Нечаївська народилась 1895 року в родині почесного громадянина міста Умань. Закінчила Уманське комерційне училище, вчителювала в земських школах Уманського повіту (1913–1916) та школах Прилуцького повіту (поч. 1920-х років), пише "Козацький край".

1917 року вступила до Київського комерційного інституту, брала участь у студентському й жіночому русі. Учасниця Всеукраїнського національного конгресу 1917 року, на якому виступила з гарячою патріотичною промовою та була обрана до Української Центральної Ради як представниця Українського жіночого союзу – хоча, в УНР і не носилися з гаслами про “гендерну політику”, та з правами жінок у столиці держави і найвищих його інституціях було все гаразд.

Після 1918 року Нечаївська відійшла від активної політичної діяльності, вчителювала. У 1920-х роках займалася літературною діяльністю та публікувалася в газетах та журналах.

Кажуть, що найголовніша опора і спрямовуюча сила для кожного успішного чоловіка – це його дружина. Борець за права жіноцтва, уманчанка Віра Нечаївська вийшла заміж за Юрія Вороного – добровольця Армії УНР, учасника бою під Крутами. Згодом він став професором медицини і прославився як український хірург, який здійснив першу в світі операцію з пересадки органу (нирки) людині.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору