У Зорівській громаді не призначають виборів. Мінрегіон не поділяє позицію ЦВК

17 серпня 2016, 16:36

виб

З-поміж 11 об’єднаних громад в Україні ЦВК не призначає перших виборів і в Зорівській, утвореній із сіл двох районів у нашій області (Зорівка, Чернещина Золотоніського району, Мехедівка, Вершина-Згарська, Ленінське, що перейменоване на Богданівку, Радгоспне, перейменоване на Квітневе, Драбівського).  Мінрегіон просить роз’яснення.

Центральна виборча комісія не призначає перших місцевих виборів у територіальних громадах, що об’єдналися навколо міст обласного значення, а також в об’єднаних громадах, до складу яких увійшли місцеві ради суміжних районів. На думку комісії, до призначення виборів в цих громадах парламент має внести зміни до меж відповідних районів.

У свою чергу Мінрегіон вважає, що проводити перші вибори в таких громадах треба до зміни меж районів, бо це логічно і не суперечить законодавству. Більше того, зволікання з призначенням виборів призвело до ситуації, що громади, які об’єдналися цього року навколо міст обласного значення або ті, до складу яких увійшли території сусідніх районів, не подають документи до ЦВК. Це значно стримує процес створення спроможних громад і загалом сповільнює реформу місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні.

Мінрегіон України, як про це повідомляє прес-служба міністерства, звернувся до Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування з проханням надати роз`яснення, наскільки правомірно не призначати перші вибори у зазначених об’єднаних громадах до зміни меж районів.

Довідка. У 2015 році для призначення перших місцевих виборів в низці об`єднаних територіальних громад перепоною було положення чинної на той час частини дев`ятої статті 7 Закону «Про добровільне об`єднання територіальних громад», якою було визначено, що якщо до складу об'єднаної громади передбачалося входження територіальної громади, розташованої на території суміжного району, обласна рада мала звернутися з поданням до Верховної Ради щодо зміни меж відповідних районів у порядку, визначеному законом.

4 вересня 2015 року до зазначеного Закону були внесені концептуальні зміни, відповідно до яких об'єднана територіальна громада вважається утвореною з дня набрання чинності рішеннями всіх рад щодо добровільного об'єднання територіальних громад.

26 листопада 2015 року частину дев`яту статті 7 зазначеного Закону було виключено.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору