У тенетах інтернету, – лікарі радять черкащанам зменшувати свою залежність від соцмереж (відео)

12 лютого 2018, 18:17

Черкаси в полоні цифрової манії. Напередодні одна із найпопулярніших соцмереж світу відсвяткувала своє 14-річчя. На своєму старті та була розрахована лише на студентів декількох елітних університетів США. Нині охопила людей різних національностей і віку. Як соцмережа змінила життя черкасців, та які наслідки "світять" їм через щоденний онлайн, розповідає vikka.ua.

Черкащанин Владислав вважає себе затятим користувачем мережі фейсбук, мовляв, онлайн залежність відчуває щодня і намагається з нею боротись.

- Живе спілкування ніколи не замінить інтернет-спілкування. Але зараз час таких технологій, час соціального життя в інтернеті. Краще спитати свого друга в Києві, як він почуває себе, як він живе через інтернет, ніж поїхати до нього за 200-300 кілометрів, - каже хлопець.

А от черкащанин Олександр згаданим фейсбуком та і соцмережами загалом не користується. Щодня на соцмережі виокремлює лише годину та й ту вимушено.

- Я розумію, частина моїх друзів пішла у фейсбук і з ними потрібно підтримувати контакт. Тому інколи доводиться, - розповідає Олександр.

Яскраво помічають цифрову лихоманку черкащан офіціанти. Констатують - жителі міста не випускають з рук гаджети навіть у розмовах тет-а-тет.

Психологи поняття інтернет-залежності визнають. Любителям постити кожен свій крок або прийом їжі, потім моніторити кількість лайків фахівці радять схаменутись. У такому випадку особа надзвичайно наближена до варіанту нервового зриву або психічного розладу.

- Кожен може себе там проявити ким завгодно, тим, ким він не відбувся у житті. У цьому надзвичайна привабливість соціальних мереж. Людина, яка живе, отримуючи задоволення від соцмереж, позбавляє себе природних задоволень. Реального спілкування, підтримки, тепла, - розповідає лікар-психолог Ліна Атамась.

Лікарі-терапевти наголошують на основних загрозах для життя і здоров'я. Залежні від мережі можуть напостити і налайкати на втрату пам'яті, порушення сну та патологічну заздрість. Водночас експерти радять аби не стати таким необхідно читати книги, частіше зустрічатись з друзями і гуляти на свіжому повітрі.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору