У Смілі читають “живі книги”

21 лютого 2017, 18:23

У книгозбірнях Сміли стартував новий європейський проект «Жива бібліотека». Таку інновацію нещодавно запровадили у місцевій районній бібліотеці, повідомляє ГромЧе з посиланням на Смілянську РДА.

«Жива бібліотека» – це соціальна гра, яка навчає спілкуватися і розуміти один одного, людей різних професій, вірувань та культур. Такий формат спілкування передбачає знайомство з неординарними особистостями для подолання стереотипів та упередженості один до одного.

Головним у цьому проекті є «жива книга» – людина, яка через своє етнічне походження, релігійні погляди, професію, стан здоров’я, сексуальну або соціальну приналежність відрізняється від інших.

– «Живими книгами» можуть бути: священик, представник етнічних та національних меншин, безробітний, біженець, шукач притулку, ВІЛ-позитивна людина, колишній споживач наркотиків, людина, яка має досвід роботи за кордоном та інші, – зазначили в оголошенні на сайті РДА.

Читач «живої книги» – це будь-який відвідувач «Живої бібліотеки». Він приходить на зустріч дізнатися більше про конкретну групу людей. Читач також може поставити «заборонені» запитання цій «книзі» в необразливій формі у сприятливій, дружній атмосфері.

Такою «живою книгою» у районній бібліотеці уже став місцевий житель Анатолій Поліщук. Він – батько чотирьох дітей, яких він виростив сам. Пан Анатолій є найактивнішим читачем Костянтинівської сільської бібліотеки та районної книгозбірні. Аудиторія дізналася про його важке. Він розповів, яку цінність для нього має книга, як вона допомогла йому бути сильним та виростити прекрасних дітей.

Проект «Жива бібліотека» був започаткований в Данії в 2000 році. Тепер він діє в Україні. Такі зустрічі, переконані працівники смілянських бібліотек, потрібно організовувати саме зараз. Життя дедалі більше переходить у формат он-лайн і завжди потрібне місце для теплих і дружніх зустрічей в реальності.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору