У прокуратурі Черкаської області підведено підсумки роботи за 2017 рік

26 січня 2018, 21:03

25 січня у прокуратурі Черкаської області  відбулася нарада під головуванням прокурора області, під час якої обговорено підсумки роботи органів прокуратури області за 12 місяців 2017 року та визначено основні завдання на наступний період.

У роботі наради взяли участь перший заступник та заступники прокурора області, керівники структурних підрозділів, прокурорсько-слідчі працівники прокуратури області, керівники місцевих прокуратур, їхні заступники та начальники відділів місцевих прокуратур.

Відкриваючи оперативну нараду, прокурор області Сергій Овчаренко не тільки відзначив активну роботу колективу відомства та позитивні напрацювання й тенденції, що безперечно мають місце в роботі прокуратури Черкащини, а й окреслив пріоритетні завдання, визначені на сьогодні для органів прокуратури керівництвом Генеральної прокуратури України.

Очільник відомства звернув увагу присутніх на необхідності вжиття комплексу організаційно-практичних заходів, спрямованих на забезпечення виконання вимог Закону України «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів».

«З 16 березня поточного року набувають чинності кардинальні зміни до Кримінального-процесуального кодексу України, які стосуються строків досудового розслідування, їх продовження, застосування заходів забезпечення кримінального провадження, призначення експертиз, тому наше завдання - їх опрацювати та в межах повноважень і наданих можливостей забезпечити неухильне виконання», - зазначив Сергій Овчаренко.

Щодо конкретних результатів роботи повідомив, що в цілому, правоохоронна система Черкаського регіону в 2017 році досягла певних позитивних результатів. На третину зменшилася кількість особливо тяжких злочинів, відсутній ріст кримінальних правопорушень, які завдають шкоду життю, здоров’ю людей, у тому числі умисних вбивств, корисливої спрямованості (грабежів, розбоїв, вимагань). Попри це, питання протидії злочинності залишається нагальним.

Зберігається тенденція до збільшення кількості виявлених фактів збуту наркотичних засобів та психотропних речовин (241 проти 108 у 2016 році).

Суттєву увагу правоохоронцями також приділено протидії організованій злочинності на пріоритетних напрямах. Відтак, по одній організованій групі з корумпованими зв’язками викрито в бюджетній та земельній сферах.

Загалом упродовж минулого року викрито 9 організованих злочинних угруповань у складі 36 осіб, проти 3 груп у складі 16 осіб минулого року. Обвинувальні акти у вказаних провадженнях скеровано до суду. Судами області ухвалено 5 обвинувальних вироків стосовно 16 осіб, з яких 8 - засуджено до реального позбавлення волі.

Спільними зусиллями правоохоронців досить активно велася протидія корупції. Викрито 104 корупційних кримінальних правопорушення, у тому числі 66 – тяжких та особливо тяжких. До суду з обвинувальним актом скеровано 102 кримінальних провадження стосовно 79 осіб.

Ефективно спрацювали органи прокуратури області при реалізації функції представництва інтересів держави в суді.

Так, сума майнових вимог за позовами прокурорів складала понад 700 млн. грн. Судами задоволено позовів на суму понад 200 млн. грн. При цьому, заходами представницького характеру реагували і з питань порушення тендерного законодавства, і щодо несплати пайових внесків, і з питань захисту історико-культурної спадщини, і у сфері державної та комунальної власност та, звісно, з питань бюджетних та земельних правовідносин.

На нараді також розглянуто проблемні питання в роботі органів прокуратури. Увагу на недоліках зосереджували перший заступник, заступники прокурора області, які поінформували про результати діяльності прокуратури на окремих напрямах діяльності. Крім того, заслухано пояснення окремих керівників місцевих прокуратур, їх заступників, начальників відділів місцевих прокуратур та керівників структурних підрозділів прокуратури області.

Підводячи підсумки наради, керівник відомства Сергій Овчаренко вимагав від підпорядкованих прокурорів максимально вжити дієвих заходів, спрямованих на підвищення ефективності реалізації прокурорських повноважень, активізувати досудове розслідування кримінальних проваджень для прийняття процесуальних рішень, вжити заходів до відшкодування збитків державі. Рішучі та наступальні дії необхідно здійснювати у боротьбі з корупцією,  в тому числі адміністративно-караної, зосереджуючи основні зусилля на виявленні фактів зловживань у бюджетній та земельній сферах.

Прокурор області наголосив, що вказані питання потребують активного прокурорського втручання та узгоджених координаційних дій задля їх вирішення.

За результатами проведеної наради прийнято відповідне рішення з визначенням низки заходів, які необхідно реалізувати.

За повідомленням прес-служби  прокуратури Черкаської області.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору