У черкаських дитсадочках уже місяць готують “єдине меню”

14 квітня 2017, 15:23

У дошкільних навчальних закладах Черкас змінили меню. Його покращили й уніфікували. Упродовж місяця діти харчуються за "єдиним меню". У департаменті освіти та гуманітарної політики кажуть, таким чином звели до мінімуму претензії батьків щодо різниці у меню дошкільних закладів. Щоправда, лише садок санаторного типу залишиться з правом готувати відповідно до потреб своїх вихованців, інформує департамент освіти та гуманітарної політики ЧМР.

Директор департаменту Ігор Волошин зазначає, що над новим меню працювала тимчасова депутатська комісія щодо якості харчування. Зокрема, меню розробили спільнофахівці департаменту, ДНЗ, санстанції та технологи.

- Варто додати, що на засіданні виконкому було ухвалене рішення і щодо збільшення вартості харчування, - розповідає він. - Як і у попередні роки, 60% вартості харчування оплачують батьки. На літній період міська рада додає ще 10% на вітамінізацію меню. Питання якості харчування на постійному контролі міського голови та нашого департаменту.

Так, однакове меню для усіх міських садочків розробили відповідно до рішення виконавчого комітету від 28 лютого "Про встановлення харчування дітей у дошкільних навчальних закладах на 2017 рік". У ньому збільшена вартість харчування для дітей ясельного віку з 15,56 грн до 16,82 грн, садового віку - з 23,70 грн до 25,62 грн.

- Це меню буде чинним упродовж поточного року, а з наступного заплановане його подальше покращення, - говорить завідувачка сектору дошкільної освіти департаменту Любов Доценко.

Нині у "єдиному меню" значно вищий відсоток споживання м'яса та м'ясних продуктів: він зріс із 56% до 75%. Риби - із 58% до 76 %, молока із 52% до 70%, фруктів - із 13% до 60%, соків - із 21% до 42%, сиру кисломолочного - із 56% до 80% та сметани - з 62% до 82%. Натомість зменшене споживання круп та макаронних виробів.

Вгору