У черкаському виші запрацювала військова кафедра

14 жовтня 2016, 15:46

1

Заняття зі стройової підготовки курсантів кафедри військової підготовки відвідав напередодні Дня захисника України ректор Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Олександр Черевко. Вступна кампанія для тих, хто вирішив опанувати в ЧНУ військову спеціальність, завершилася і почалися заняття зі стройової підготовки під керівництвом викладачів кафедри.

Ректор привітав студентів зі вступом і відзначив, що кафедра військової підготовки Черкаського національного є єдиною в області.

— Щоб отримати військово-облікову спеціальність, вже не потрібно їхати за межі області. Наша військова кафедра знаходиться у підпорядкуванні сухопутних військ Збройних Сил України, її діяльність координує Черкаський обласний військовий комісаріат.

І хоч фінансове становище нині непросте, та сьогодні наші студенти вже мають однострої, кафедра оснащена зброєю, навчально-методичними засобами, вирішується питання забезпечення технікою. Укладено угоду з Навчальним центром Державної прикордонної служби, де студенти з ЧНУ проходитимуть практику. Ви для нас — перший, тому історичний набір. Переконаний, що новостворена кафедра стане візитівкою навчального закладу. І ми очікуємо від вас серйозного ставлення до навчання.

2

Нагадаємо, у зв'язку з військовою агресією на східних кордонах України постала  потреба в підготовці офіцерів запасу на базі вищого навчального закладу Черкащини. Ініціативу голови Черкаської ОДА Юрія Ткаченка та ректора ЧНУ ім.Б.Хмельницького Олександра Черевка про створення такої кафедри на базі Черкаського національного підтримали в Черкаському обласному військовому комісаріаті, прикордонному центрі «Оршанець», Спілках офіцерів запасу Черкащини та ветеранів АТО. Зараз для навчання на кафедрі вже набрано 120 студентів.

Університет розпочав підготовку офіцерів запасу з початковим офіцерським званням молодший лейтенант з військово-облікових спеціальностей: бойове застосування механізованих з’єднань, частин, підрозділів та психологія. Кафедру військової підготовки очолив кандидат педагогічних наук, доцент, полковник запасу Валерій Монастирський.

За інформацією прес-служби ЧНУ

Вгору