У черкаському виші готуватимуть військових психологів та командирів (фото)

06 грудня 2016, 15:29
Фото: Про все

Фото: Про все

Сьогодні у Черкаському національному університеті ім. Б. Хмельницького урочисто відкрили військову кафедру, яка випускатиме військових психологів та командирів механізованих підрозділів Сухопутних військ.

Фото: Про все

Фото: Про все

- Наразі навчання проходитимуть 120 осіб. Серед них - 19 дівчат. На кафедрі основною дисципліною є військова підготовка, яка складається з модулів: інженерна підготовка, зв'язок, військова топографія, загальні статути, вогнева, тактична підготовка і медицина. Для теоретичних навчань використовується наукова база університету і згідно з договором ми співпрацюємо також із Навчальним центром прикордонників "Оршанець". На полігоні Центру проводяться бойові стрільби і тактична підготовка. Після випуску курсанти отримають первинне офіцерське звання молодший лейтенант за спеціальностями військовий психолог та командир механізованих з'єднань, - розповів у коментарі "Про все" завідувач військової кафедри ЧНУ, полковник Валерій Монастирський.

Фото: Про все

Фото: Про все

За його словами, кафедра забезпечена навчальною та бойовою зброєю, іншими засобами для ефективного навчання. Бойову техніку надає для проходження навчання "Оршанець".

Фото: Про все

Фото: Про все

Участь у відкритті кафедри взяв представник департаменту освіти Міністерства оборони України генерал-майор Ігор Толок, а також голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко, голова Черкаської облради Олександр Вельбівець, військовмй комісар Євген Курбет, начальник навчального центру "Оршанець" Дмитро Коцеруба.

Останній продемонстрував зразки військової техніки, на якій навчатимуться курсанти кафедри - БТР-80 та бронеавтомобіль "Кугуар".

Фото: Про все

Фото: Про все

- Ця техніка призначена для вогневої підтримки солдат, транспортування особового складу на полі бою, розвідки. Ця техніка надається для навчання та її практичного освоєння, - розповів Дмитро Коцеруба.

Крім цього, як зазначив при огляді зразків техніки Юрій Ткаченко, наразі готується в якості навчального зразка ще один бронетранспортер, який буде надано на баланс університету.

Фото: Про все

Фото: Про все

Після огляду техніки керівництво області урочисто перерізало стрічку на кафедрі,  символічно ознаменувавши таким чином її відкриття, і оглянуло навчальні аудиторії. Голова Черкаської ОДА вручив начальнику кафедри військовий прапор.

Фото: Про все

Фото: Про все

- Ідея щодо створення військової кафедри на базі нашого університету з'явилась після того, як ми разом із очільником області відкривали козацький клас у школі, - розповів ректор Черкаського національного університету Олександр Черевко.

Він також привітав присутніх військових з 25-річчям створення Збройних сил України та наголосив, що докладе максимум зусиль для того, щоб зі стін вишу виходили справжні патріоти та професійні солдати.

Фото: Про все

Фото: Про все

У ході урочистостей було нагороджено відзнаками всіх причетних до відкриття кафедри, з нагоди річниці створення ЗСУ нагороджено учасників АТО, діючих військовослужбовців Черкаського гарнізону.

Юрій Ткаченко також вручив ректору ЧНУ Олександру Черевку відзнаку "Холодний Яр".

Вгору