У черкаському університеті відкривають нові спеціальності та відправляють студентів стажуватися за кордон

21 лютого 2015, 10:10

STF_5209

За роки свого становлення Черкаський державний технологічний університет перетворився на провідний науково-педагогічний центр з підготовки висококваліфікованих кадрів на Черкащині. Наразі виш, що зародився із факультету Київського технологічного інституту харчової промисловості, готується до відзначення 55-річного ювілею. Чим живе ЧДТУ та чого очікувати у новому навчальному році, розповідає ректор університету Тамара Качала.

- Цей рік ювілейний для університету, тож, звичайно, він вимагає від студентів, викладачів, керівництва закладу ще більших досягнень. Які плани цей рік?

- Ми прагнемо сформувати таку модель розвитку ЧДТУ, яка б забезпечила високоефективну освітню та науково-дослідну діяльність, а нашим випускникам гарантувала б цікаву і високооплачувану роботу. Слід зауважити, що новий закон України «Про вищу освіту» дає можливість ВНЗ самостійно розробляти нормативно-методичну базу організації освітнього процесу, що дозволить студентам самостійно вибирати до 25% навчальних дисциплін, враховуючи потреби регіону. До речі, серед останніх новацій – створення в ЧДТУ Бюро технічного перекладу. В новому навчальному році заплановано відкриття низки нових спеціальностей, серед яких: геодезія, картографія та землеустрій, електротехнічні системи електроспоживання, транспортні технології, здоров’я людини, поліграфічні машини та автоматизовані комплекси, управління фінансово-економічною безпекою та соціальна робота.

- Ви неодноразово говорили про можливість студентів ЧДТУ навчатися та стажуватися за кордоном? Чи вдалося втілити у життя задумане?

-   Починаючи з минулого року ми особливо плідно співпрацювали у напрямку налагодження партнерських стосунків із нашими закордонними партнерами. Укладено договори із норвезьким, грузинським, кіпрським університетами та рядом польських вишів. Ряд провідних іноземних вже у лютому 2015 року прийняли наших студентів на практику, а з нового навчального року – і на навчання за програмою 2+2 (отримання подвійного диплому), а також у магістратуру на пільгових засадах.

- А як загалом щодо працевлаштування студентів?

- Хочу сказати, що на наші ярмарки вакансій і різноманітні заходи завжди приходять солідні роботодавці, які хочуть залучити до себе перспективну молодь. Профком університету підтримує поїздки наших студентів на кращі промислові підприємства України, де ті ознайомлюються із сучасними технологіями. Креативно й по-новому стали проводитися в ЧДТУ Дні відкритих дверей та презентації факультетів. Постійний попит сьогодні спостерігається саме на інженерно-технічних фахівців, айті-спеціалістів, технологів-механіків. За даними Черкаського обласного центру зайнятості, серед клієнтів, які перебувають на обліку в пошуках роботи, лише 4% тих, хто має вищу технічну освіту, тому для випускників ЧДТУ проблема працевлаштування на сьогодні гостро не стоїть.

- Якими ще досягненнями може похвалитися ЧДТУ? Можливо, це стосується побутового вдосконалення корпусів, чи, скажімо, гуртожитку?

- Так, ми постійно вдосконалюємося. Передусім хочу згадати, що минулого року вперше за роки існування ЧДТУ вдалося збудувати пандус біля головного корпусу. Також розпочато роботи по облаштуванню місця загального користування для людей з особливими потребами в цьому ж корпусі. Для нашого університету це було надзвичайно важливо, адже на сьогодні в нас навчається 65 студентів з особливими потребами. До цього додам ще й інше – вдалося в навчальному корпусі та в студентських гуртожитках облаштувати місця загального користування. Чому це також озвучую, бо упродовж останніх 15 років там взагалі не було нікого ремонту. Також, не зважаючи на обмеження фінансових ресурсів, триває розвиток інфраструктури ЧДТУ. Відкрито дитячу кімнату для тимчасового перебування дітей викладачів та студентів. З метою енергозбереження вдалося придбати новітнє обладнання – сонячні батареї. Встановлено мультимедійні установки у  головних лекційних аудиторіях. Вдалося відремонтувати аудиторії, лабораторії навчальні кабінети, кімнати у студентських  гуртожитках тощо. Що та як краще відремонтувати чи облаштувати часто підказують самі студенти. Так, за студентської ініціативи в університеті обладнано велопарковки, встановлено сучасні плазмові екрани для транслювання новин, засідань ректорату й інших заходів, створено європейського рівня студентське  кафе під назвою GreenCafе.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору