У Черкаському музеї красуні демонстрували керсетки

27 березня 2017, 14:19

Фото Олексія Бадера.

Відділ етнографії Черкаського обласного краєзнавчого музею взяв участь у презентації керсеток від дизайнера одягу Ірини Дикої „Із бабусиної скрині“. Презентація відбулася у рамках проекту „Від традиції до сучасного стилю“, якому дав життя заклад, пише "Нова Доба".  

– Ірина Дика опрацювала інформаційний та матеріальний пласт на базі експозиції та фондів музею та продемонструвала вишуканий творчий рівень, переконавши присутніх, що небайдуже ставлення до надбань наших пращурів, усвідомлення духовного коріння робить нас уважними поціновувачами мистецтва, — коментує подію завідувач відділу етнографії  Вікторія  Наумчук. — Здавна говорять, що костюм – частинка народної душі. Історичне та художнє значення комплексів одягу, безумовно, важливе. Задовольняли вони не лише матеріальні, а й духовні потреби, виконували обрядові, соціальні та побутові функції. Світогляд народу проглядався і через призму вбрання.

Відділ етнографії люб’язно надав для показу комплект дівочого та жіночого святкового одягу з нових надходжень (ще не з фондової музейної колекції). Це дало можливість продемонструвати традиційне вбрання Середньої Наддніпрянщини (Лівобережної та Правобережної Черкащини) кінця ХІХ – початку ХХ століття осіннього та весняно-літнього типів.

Оглянувши складові та особливості комплексів жіночого вбрання, етнографи звернули увагу присутніх на призабутий жіночий одяг, а саме керсетки. Це такий плечовий, нагрудний одяг без рукавів, який увійшов у широкий вжиток з середини ХІХ століття та так званні юпки (стьобанки або стьоганки та шиті «вхолосту») – плечовий, нагрудний одяг з рукавами.

— Варто зазначити, що юпки повторювали крої, пропорції і оформлення оздоблень керсеток, які побутували в тій чи іншій місцевості та увійшли в моду на Черкащині у кінці ХІХ на початку ХХ століття, — звернула увагу пані Вікторія. — Думаю, що гості та учасники презентації колекції відчули красу традиційного жіночого одягу Середньої Наддніпрянщини та помітили, якими досконалими були крої, тканини, декорування того часу, бо одяг «розумно» приховував та підкреслював потрібне в жіночих фігурах. Саме тому творчо використана традиційна керсетка у колекції сучасного стильного вбрання виглядала природно і вишукано. Переконуємося вкотре, що традиція – то велика сила!

 

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору