У черкаській прокуратурі обговорили стан злочинності в області

03 лютого 2018, 16:19

У прокуратурі Черкаської області під головуванням прокурора області Сергія Овчаренка за участю керівництва Національної поліції в області, служби безпеки, фіскальної служби, обласної державної адміністрації, заступників прокурора області, керівників місцевих прокуратур та начальників територіальних відділів поліції проведено координаційну нараду щодо стану законності та протидії злочинності в Черкаській області, у тому числі її організованим проявам і корупції, за наслідками роботи в 2017 році.

На нараді підведено підсумки спільної діяльності правоохоронних органів у запобіганні та протидії злочинності, у тому числі організованим її формам, і корупції на території Черкаської області в минулому році.

Учасниками заходу відмічено, що організація скоординованої роботи та об’єднання зусиль усіх правоохоронців є головною метою наради, адже за цим стоїть усвідомлення пріоритетності завдань, пов’язаних із забезпеченням законності та правопорядку, надійним захистом прав і свобод громадян у поточному році.

Упродовж 2017 року завдяки вжитим скоординованим заходам правоохоронним органам області вдалося зменшити кількість вчинених особливо тяжких кримінальних правопорушень, тяжких тілесних ушкоджень, що спричинили смерть потерпілого, злочинів проти власності, а саме грабежів, розбійних нападів, шахрайств, незаконних заволодінь транспортними засобами. Також на території області зменшилася кількість кримінальних правопорушень, вчинених у стані алкогольного сп’яніння. Покращився стан виявлення злочинів у сфері службової діяльності та професійної діяльності, пов’язаної з наданням публічних послуг. Досягнуто зрушень щодо розслідування кримінальних правопорушень про злочини в сфері земельних правовідносин, упродовж 2017 року до суду скеровано втричі більше обвинувальних актів порівняно з аналогічним періодом минулого року.

Зберігається тенденція до збільшення кількості виявлених фактів збуту наркотичних засобів та психотропних речовин (241 проти 108 у 2016 році).

Суттєву увагу правоохоронцями також приділено протидії організованій злочинності на пріоритетних напрямах. Відтак, по одній організованій групі з корумпованими зв’язками викрито в бюджетній та земельній сферах.

Загалом упродовж минулого року викрито 9 організованих злочинних угруповань у складі 36 осіб, проти 3 груп у складі 16 осіб минулого року. Обвинувальні акти у вказаних провадженнях скеровано до суду. Судами області ухвалено 5 обвинувальних вироків стосовно 16 осіб, з яких 8 - засуджено до реального позбавлення волі.

Увагу учасників наради звернуто на покращення роботи задля реальної результативності, зокрема, як щодо виявлення та профілактики злочинів, пов’язаних з корупцією, так і корупційних правопорушень, адже протидія корупції - один із пріоритетних напрямів діяльності всіх правоохоронців.

Упродовж 2017 року спільними зусиллями правоохоронців протидія корупції велася досить активно. Викрито 104 корупційних кримінальних правопорушення, у тому числі 66 - тяжких та особливо тяжких. До суду з обвинувальним актом скеровано 102 кримінальних провадження стосовно 79 осіб.

Порівняно з аналогічним періодом минулого року значно збільшилася результативність розслідування кримінальних проваджень про кримінальні корупційні правопорушення органами Національної поліції в області. До суду скеровано 44 обвинувальних акти проти 24 за минулий рік.

Окреслено коло проблемних питань, у вирішенні яких правоохоронці повинні вжити першочергових заходів. Зокрема, це вжиття додаткових заходів профілактики окремих категорій кримінальних правопорушень, у тому числі злочинів проти життя і здоров’я особи, майнових злочинів, які в структурі злочинності становлять більшу частину всіх облікованих кримінальних правопорушень, та протидія кримінально-караній корупції під час використання бюджетних коштів, привласненні земель, у першу чергу, серед державних службовців вищих категорій, та найбільш небезпечних діянь, пов’язаних з безпосереднім отриманням матеріальних благ.

У ході заходу з інформацією та поясненнями виступили перший заступник голови Черкаської обласної державної адміністрації Віталій Коваль, голова Черкаської обласної ради Олександр Вельбівець, перший заступник прокурора області Володимир Павленко, начальник Головного управління Національної поліції в області Валерій Лютий, заступник начальника управління Служби безпеки України Ігор Чайковський, начальник Головного управління Державної фіскальної служби в області Максим Криштопа, представники правоохоронних органів, керівники місцевих прокуратур та начальники територіальних відділів поліції.

За підсумками наради визначено першочергові орієнтири спільних скоординованих дій правоохоронців, спрямованих на утвердження законності та протидії злочинності на Черкащині.

За інформацією прес-служба прокуратури Черкаської області

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору