У Черкасах журналісти вшанували пам’ять загиблих колег

16 вересня 2016, 15:53
Фото: Про все

Фото: Про все

Черкаські журналісти вшанували пам'ять колег, які загинули під час виконання своїх обов'язків. Акція відбулась сьогодні на Соборній площі міста. Цей захід пройшов одночасно в усіх великих містах України за ініціативи Національної спілки журналістів України та Інституту масової інформації.

Саме 16 вересня 2000 року тіло засновника всеукраїнського порталу "Українська правда" Георгія Гонгадзе знайшли у Таращанському лісі. Його образ з того часу став символом жертовності роботи журналіста.

Як зазначив один з організаторів заходу журналіст газети «Черкаський край» Володимир Лимаренко-Полянський, станом на сьогодні професія журналіста в Україні є однією з найнебезпечніших.

- Колеги зазнають великих ризиків не тільки перебуваючи в гарячих точках на сході країни, а й просто порушуючи резонансні теми та ставлячи незручні запитання владі. І, наголошую, жодна з гучних справ – чи то про побиття, чи навіть про вбивства журналістів – досі не розкрита. Тому ця акція – ще одне нагадування владі про відповідальність, а журналістам про солідарність, - зазначив він у своєму виступі.

Присутні на заході журналісти згадали імена Георгія Гонгадзе, Павла Шеремета, Ігоря Олександрова, Ігоря Грушецького, Миколу Ракшанова, Василя Сергієнка. Загалом за 25 років незалежності України загинуло 67 журналістів.

Вгору