У Черкасах зареєстровано понад 1400 хворих на туберкульоз

24 березня 2016, 16:16

1458810313_56d5590b06efa-2legeni

2015 рік став переломним у боротьбі з туберкульозом. Із 1990 року показник смертності від туберкульозу знизився на 47%. Ефективна діагностика й лікування туберкульозу дозволили врятувати 43 млн людей у період з 2000 по 2014 рік. На глобальному рівні показники захворюваності зменшувались на 1,5% за рік і на сьогодні скоротилась на 18 %. Протягом 20 років ВООЗ отримала повідомлення про 78 млн випадків туберкульозу, 66 млн з яких було успішно вилікувано.

Про це інформує Нова Доба з посиланням на КНП «Черкаський міський інформаційно-аналітичний центр медичної статистики та здоров’я» ЧМР.

Незважаючи на досягнення і той факт, що практично всі випадки хвороби можливо вилікувати, туберкульоз (поряд з ВІЛ-інфекцією) залишається однією з найбільших загроз у світі і причиною смертності.

Стратегія Всесвітньої організації охорони здоров’я щодо боротьби з туберкульозом на наступні 20 років, із 2016 по 2035 роки, націлює громадянське суспільство, медичних працівників, міжнародні партнерські організації і пацієнтів на спільну діяльність для ефективного виявлення, діагностики, лікування до повного зцілення всіх хворих людей. Світ, вільний від туберкульозу означає припинення до 2035 року глобальної епідемії шляхом зниження смертності від туберкульозу на 95% і захворюваності – на 90%.

В Україні, за період з 2005 по 2014 рік показник захворюваності на туберкульоз знизився майже на чверть, а смертності – вдвічі. Але «в умовах соціально-економічної кризи, яка поглиблюється через військовий конфлікт на Сході країни, прогнозується погіршення ситуації з туберкульозом». Залишаються гострими проблеми діагностики, ефективності лікування, паліативної допомоги, поширення ВІЛ-інфекції та туберкульозу серед загального населення.

Проблема з цією недугою також залишається надзвичайно актуальною і в м. Черкаси, так як ніколи потребує максимальної мобілізації зусиль усього суспільства та усіх верств населення. За підсумками 2015 року захворюваність на вперше діагностований туберкульоз у м. Черкаси в порівнянні з 2014 роком зросла на 7,2% (зареєстровано 148 хворих проти 138 - у 2014 р.). Показник захворюваності на активну форму туберкульозу на 10 тисяч населення в 2015 році зріс на 9,7%. Усього хворих на туберкульоз у м. Черкаси зареєстровано 1440 осіб.

Нагадаємо ключові моменти, які необхідно знати всім людям. Головний шлях зараження туберкульозом – повітряно-крапельний. Клінічні симптоми, які вказують на туберкульоз: кашель більше 2 тижнів, підвищена температура тіла більше 7 днів, задишка, біль в грудній клітині, поганий апетит, постійна слабкість, безпричинне зниження ваги, блідість шкіри, підвищена пітливість, особливо вночі, кровохаркання. Кашлю на ранніх стадіях хвороби може і не бути. При появі хоча б одного з перелічених симптомів потрібно звертатись до лікарів загальної поліклінічної мережі, які можуть своєчасно діагностувати хворобу шляхом рентгенологічного обстеження легень та всебічного обстеження. При ранньому виявленні захворювання – туберкульоз виліковний.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору